Reklama

Internet oszalał na punkcie tego zdjęcia. Czy znajdziesz na nim kota?

Użytkownicy sieci uwielbiają stawiać sobie różne wyzwania. Kiedy w serwisie Reddit pojawiło się to zdjęcie to aż zawrzało. Tysiące internautów próbowały znaleźć na nim kota. Czy tobie też uda się to zrobić?

To nie żart. Na powyższej fotografii naprawdę znajduje się sierściuch, trzeba tylko wytężyć wzrok i spróbować odróżnić go od pociętych kawałków drewna na opał. Nie będziemy ukrywać, że nam nie udało się znaleźć zwierzęcia po kilku długich minutach poszukiwań. Niecierpliwi znajdą rozwiązanie tej zagadki na końcu materiału.

Warto zaznaczyć, że sporo internautów miało - lub wciąż ma - kłopot z rozgryzieniem tej optycznej zagadki. Niektórzy dostrzegą kota od razu, inni zakrzykną "jak mogłem go wcześniej nie zauważyć!" dopiero po długim wpatrywaniu się w monitor lub ekran smartfona.

- Szukałem go przez 10 sekund, co w internecie przekłada się na całe 10 minut - pisze jeden z użytkowników Reddita, gdzie pojawiła się rzeczona fotografia.

- Siedziałem nad tym zdjęciem przez 5 minut. Już miałem się poddać, ale kot/kotka nagle się odnalazł - odpowiada mu inny.

Wciąż nie możecie znaleźć kociaka, który wbrew pozorom wcale się nie ukrywa? Mamy dla was kilka podpowiedzi:

- nie zawracaj sobie głowy prawym górnym rogiem fotografii - kota nie ma wśród liści
- siłą "kociego kamuflażu" jest podobieństwo koloru jest sierści do barwy, która najczęściej występuje na tym zdjęciu
- szukaj sierściucha w jaśniejszych częściach obrazka

Nadal nic? To było ostatnie ostrzeżenie. Odpowiedź znajdziecie poniżej:

Reklama

Teraz nie dacie rady już "odzobaczyć" kota na tym zdjęciu. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak się dzieje?

Thomas Toppino z Villanova University tłumaczy, że "im więcej wiemy, tym więcej widzimy".

- Kiedy na dany obrazek natykamy się po raz kolejny, to nasze zdolności poznawcze będą mogły skorzystać z posiadanej już wiedzy o takim obiekcie. Dlatego też właściwa interpretacja stanie się automatyczna, a co za tym idzie będzie ona nieunikniona.

Wiecie już, gdzie znajduje się kot i nie będziecie w stanie oszukać samych siebie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, czy z tą zagadką poradzą sobie wasi znajomi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ta iluzja optyczna wywołała lawinę. Oszukała tysiące ludzi

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kot | iluzja optyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje