Reklama

Gliniarzem być? Raczej nie

Policja tak bardzo cierpi na brak świeżej krwi, że sięga po profesjonalne środki, by zachęcić do służby w swoich szeregach.

W województwie kujawsko-pomorskim ruszyła właśnie wielka kampania reklamowa. W bydgoskim i włocławskim kinie przed każdym seansem będzie można zobaczyć krótki spot reklamowy, natomiast w mieście zawisły olbrzymie banery. Do urzędów i szkół trafiło tysiące ulotek.

Reklama

W specjalnie przygotowanym, 30-sekundowym spocie, przedstawiony jest proces rekrutacji i szkolenia. Film przedstawia policyjną służbę jako atrakcyjny, dynamiczny zawód.

Jakie są efekty tej nowoczesnej - jak na naszą policję - akcji? Jak na razie - marne. Potencjalnych policjantów odstraszają przede wszystkim niskie płace. I nie ma się co dziwić. "Ponad 70 proc. policjantów służy na podstawowych stanowiskach wykonawczych i zarabia nie więcej niż 1.500-1.800 zł na rękę" - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Ale z drugiej strony, jest tam informacja, że komendant główny policji dostaje 11 tys. zł (brutto). A to chyba niezła zachęta?

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje