Reklama

Faceci mdleją w salonach tatuażu

W miłosnym uniesieniu (zaślepieniu) każe sobie wytatuować w widocznym miejscu imię ukochanej dziewczyny. Gorzej, gdy się odkocha - daje wszelkie pieniądze, żeby tylko pozbyć się nieaktualnego znaku. Bo on już tej Anity czy Kasi nie kocha...

- Nie jestem zwolenniczką tatuażu - mówi Barbara Bojar, dermatolog z przychodni Pro Familia w Lublinie. Zwłaszcza u mężczyzn. A w mojej praktyce lekarskiej trafił mi się pacjent wytatuowany od szyi po podbrzusze. Ohydnie to wyglądało... Albo mężczyzna z kolczykiem? Wolę, żeby zarabiał pieniądze niż w taki sposób się upiększał.

Reklama

Z medycznego punktu widzenia

Jeśli kolczyk jest wykonany z metalu nieszlachetnego, a nie daj Boże ma domieszkę niklu, powoduje uczulenie. Tatuaże stwarzają też bardzo dobre siedlisko dla rozwoju infekcji. Nawet jeśli komplikacje nie pojawiają się od razu, w przyszłości mogą się ujawnić następstwa w postaci zapalenia wątroby typu B i C, a w sprzyjających okolicznościach może pojawić się wirus HIV.

Anita, na urodziny, zrobiła sobie prezent. Wytatuowała malutką różyczkę na pośladku. Pochwaliła się tylko koleżankom. Rodzicom nie miała odwagi o tym powiedzieć. Na pewno by na nią nakrzyczeli. Mimo że ukończyła 25 lat, ma przed nimi respekt, więc woli zachować tę tajemnicę dla siebie. Pamięta, co się działo, jak przekuła sobie przegrodę nosową. Jakaż była awantura, a najbardziej pieklił się dziadek twierdząc, że w jego wsi kolczykuje się tylko krowy.

Ania może liczyć na pełne zrozumienie jedynie w swoim środowisku. A nawet podziw. Na równi z koleżankami twierdzi, że tatuaż jest sexy.

Kolczyk w pępku

Zaglądam do jednego z salonów kosmetycznych w Lublinie.

- Zakładamy kolczyki tylko w uszach. Taki kolczyk dodaje kobiecie uroku - tłumaczy szefowa salonu i uzupełnia tę wypowiedź ściszonym głosem, prawie szeptem: - Parę metrów stąd zakładają kolczyki w pępku...

- Sam zabieg jest prosty - wtajemnicza mnie Mariusz Król z Salonu Tatuażu Artystycznego Valhalla. - Trzeba odciągnąć szczypcami fałd skóry, a następnie przebić skórę wenflonem, czyli igłą, jak do kroplówki, wyciągnąć igłę, a zostawić rurkę, przez którą nakłada się kolczyk.

Podobnie zakłada się kolczyk w języku, tyle że po przebiciu język może spuchnąć i trzykrotnie zwiększyć swoją grubość. W buzi mamy wtedy wielki kawał mięsa. Na szczęście, po trzech dniach, wszystko wraca do normy.

Katalogi z kolczykami dowodzą, że niektórzy mężczyźni upiększają sobie kolczykami ... genitalia. Również kobiety umieszczają kolczyki na wszelkich intymnych częściach.

Kiedy o tym mówię, spotykam się ze strony Marcina Króla z natychmiastową ripostą.:

- Ale nie u nas. I to nie dlatego, że się brzydzę (choć wszystko wykonuję w rękawiczkach), ale w Lublinie żaden z klientów nie wyraził takiego życzenia. Nie oszukujmy się, jesteśmy zaściankiem, Polską B.

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lublin | zabiegi | król | tatuaże | moda | tatuaż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje