Reklama

Beer Bar: Minirowar jak ekspres do kawy?

Do rozpuszczalnej kawy, herbaty w torebkach, czy zup w torebkach wszyscy zdążyliśmy już przywyknąć. Co jednak powiecie na pomysł maszyny, która po dolaniu wody, w zamian oddaje wam piwo?

Nie, to wcale nie scenariusz z filmu science-fiction. Taka maszyna właśnie powstała. Jej producentem jest firma SodaStream, znana od wielu lat z dostarczania na rynek urządzeń zamieniających kranówę w wodę sodową.

Kuchenny minibrowar tuż obok ekspresu do kawy? Wydaje się, że właśnie doczekaliśmy tej chwili. Beer Bar by SodaStream, bo tak nazywa się ów cudowny wynalazek, to coś, co pozwoli nam cieszyć się domowym piwem z pominięciem żmudnego procesu fermentacji.

Na co komu nauka trudnej sztuki browarnictwa, teraz wystarczy naciśnięcie palca (po uprzednim napełnieniu maszyny koncentratem a także dolaniu wody) i z kranika poleje się zimne, jasne piwko.

Producent deklaruje zawartość alkoholu na poziomie 4.5 procenta oraz "delikatny, autentyczny smak przepełniony aromatem chmielu". Jeden litr koncentratu "Blondie" wystarczyć ma do wyprodukowania trzech litrów piwa.

"Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować urządzenie, które wpisuje się w światowy trend domowego browarnictwa" - skomentował premierę Beer Bar przedstawiciel firmy SodaStream, Daniel Birnbaum.

"Nasza technologia nasycania wody dwutlenkiem węgla i rozwinięta sieć dystrybucji pozwoliła na poszerzenie oferty. Zdecydowaliśmy, że będziemy rozwijać nasz biznes oferując produkt związany z branżą piwną" - dodał.

Obecnie urządzenie znajduje się w fazie finalnych testów, które odbywają się w Niemczech i Szwajcarii. Debiut rynkowy Beer Bar przewidywany jest na początek 2017 roku.

Oczywiście nie brakuje głosów sceptycznych jeszcze przed pojawieniem się minibrowaru na sklepowych półkach. Już teraz porównuje się maszynę produkująca piwo z koncentratu do gotowania z użyciem kuchenki mikrofalowej. Jesteśmy jednak pewni, że jak każda nowość, która ułatwia życie, również i ta znajdzie swoich zwolenników.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje