Reklama

17 ton i 3 gramy kleju. Rekord pobili w niesamowity sposób!

Fot. www.delo-adhesives.com /materiały prasowe

Choć nie płacą nam za reklamę, to musimy przyznać, że swoim wyczynem po prostu na nią zasłużyli. DELO - mała niemiecka firma specjalizująca się w produkcji klejów przemysłowych trafiła do księgi rekordów Guinessa po tym, jak za pomocą jednego z jej produktów udało się zawiesić w powietrzu 17-tonową ciężarówkę i utrzymać tam przez... godzinę!

Reklama

Bawarska firma była tak pewna swych technologii, że postanowiła w niezwykle spektakularny sposób unaocznić światu, iż nie ma nikogo, kto produkowałby silniejszy klej.

W tym celu za sprawą trzech gramów (!) specjalnie wyprodukowanego do tego celu kleju jej pracownicy zawiesili ważącą dokładnie 17.5 tony ciężarówkę metr nad ziemią.

Do akcji wykorzystali przemysłowy dźwig i cztery aluminiowe cylindry, które sklejono ze sobą na powierzchni 3.5 centymetra. Następnie wielka ciężarówka zawisła w powietrzu, a komisja z księgi rekordów Guinessa włączyła swoje stopery.

Po godzinie w powietrze wystrzeliło konfetti, a zgromadzeni przy próbie bicia rekordu pracownicy zaczęli wiwatować. Poprzedni rekord świata, wynoszący 16.09 tony, a ustanowiony w 2013 roku przez niemieckie centrum kosmiczne został oficjalnie pobity!

Nowy najmocniejszy klej świata oparty jest na jednoskładnikowych, utwardzanych cieplnie żywicach epoksydowych, stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym. DELO zapewnia, że bez jej produktów wiele z urządzeń, z których korzystamy na co dzień, byłoby niezdatnych do użytku.

Wszystkim, którzy zastanawiają się, gdzie kupić najmocniejszy klej świata, odpowiadamy: nigdzie. Jednym z wymogów bicia rekordu jest bowiem brak komercyjnej dostępności produktu. 

Reklama


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje