Reklama

Jestem gejem, a chcę mieć żonę

Jestem 27-letnim mężczyzną i mam takie, pewnie nietypowe, pytanie i problem jednocześnie. Jestem gejem, ale w przyszłości i tak chcę założyć rodzinę z kobietą.

Tylko problem w tym, że boję się, że jak już jakąś spotkam, to co, jeśli się nie będę mógł przy niej podniecić? Są jakieś sposoby, nie wiem, jakieś tabletki albo cos w tym rodzaju? Bardzo proszę o radę.

Podstawowe pytanie, na jakie pan sam powinien udzielić sobie odpowiedzi brzmi: po co, jeśli uważa się pan za osobę homoseksualną, chce założyć rodzinę z kobietą? Ja nie widzę żadnego sensu. Działanie wbrew swojej orientacji, prędzej czy później, źle skończy się zarówno dla pana, jak i osoby z którą tę rodzinę będzie pan próbował stworzyć. Nieszczęście w małżeństwie dotknie nie tylko pana, pana ewentualną żonę, ale również dzieci, które mogą pojawić się w efekcie takiego układu. Bo oczywiście, sytuacja ta nie jest niemożliwa.

Reklama

Jednak takie działanie jest formą okrutnego oszustwa wobec partnerki i zapowiedzią prowadzenia przez pana podwójnego życia już na wstępie. Z potrzeby utrzymywania kontaktów seksualnych z mężczyznami naturalnie wynikającej z orientacji trudno będzie panu zrezygnować.

Zatem pozostaje zadać sobie kolejne pytanie: jeśli zdecyduje się pan w przyszłości na taki krok, czy poradzi sobie z konsekwencjami wynikającymi z pana wyboru? Jak pan będzie się czuł żyjąc wbrew swojej naturze na dłuższą metę? Koszty, już nie tylko pana indywidualne, ale społeczne takiej sytuacji mogę być naprawdę duże.

Jeśli pana rozterki podyktowane są presją społeczną, to oznacza, że nie zaakceptował pan tak do końca swojego homoseksualizmu. Owszem, niski poziom wiedzy naszego społeczeństwa dotyczący homoseksualizmu nie ułatwia panu podejmowania życiowych decyzji, jednak to pana życie.

Warto być w tym wypadku konformistą? Pomoc seksuologiczna, jaką mogę panu zasugerować, ograniczyć się może do psychoterapii, mającej na celu akceptacje własnej orientacji seksualnej.

Pozdrawiam,

Magdalena Tyrała

ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gej | homoseksualista | homoseksualizm | porady eksperta | seks | Magdalena Tyrała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje