Reklama

7 pytań, których wstydziłbyś się zadać swojemu lekarzowi

"Mam małego penisa. Czy można go powiększyć operacyjnie?" – fora internetowe pełne są takich pytań. Rozmiar członka to na tyle drażliwa sprawa, że zarówno mężczyźni, jak i ich partnerki wolą szukać pomocy w Internecie niż pójść do lekarza i dowiedzieć się, jak ten problem rozwiązać.

Głównym problemem wielu mężczyzn jest reakcja kobiety na mały organ, a później pytanie, czy taki mikrus podoła zadaniu. Bo chyba nie ma większego  wstydu dla mężczyzny, jeśli nie podoła w łóżku.

Reklama

Reklama Prawda jest taka, że ponad 3/4 mężczyzn bardzo często zadaje sobie pytanie, czy ich penis naprawdę jest wystarczająco duży. Wielu nie chce przyznać, że marzy o większym "sprzęcie". Tak jest w przypadku prawie 60 procent badanych w anonimowej ankiecie mężczyzn.

Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że to nie wielkość, a umiejętności mają największy wpływ na zadowolenie partnerki w łóżku. Tak przynajmniej twierdzą kobiety przebadane przez międzynarodowy zespół naukowców. Dla nich najważniejsza jest bliskość, bezpieczeństwo i umiejętności faceta, a nie gabaryty jego "sprzętu". Ważne zatem jest, aby poznać łóżkowe upodobania partnerki, żeby znalazła się na wyżynach rozkoszy.

Co jednak zrobić, kiedy problem bardzo uwiera i stanowi przeszkodę?

Poniżej znajdziecie 7 pytań pacjentów (i 7 odpowiedzi lekarza) dotyczących powiększania członka, które najczęściej pojawiają się na forach.

1. Czy możliwe jest stałe powiększenie członka? Jakie są na to sposoby?

Tak, możliwe jest powiększenie członka, jednak stosowane dotychczas tabletki okazały się mało skuteczne, a operacyjne metody były dość inwazyjne i skomplikowane. Poza tym takie rozwiązania niosły ze sobą duże ryzyko niepowodzenia.  Od kilku lat dostępny jest jednak zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli na bazie naturalnego składnika wielu tkanek człowieka. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka, zwiększając jednocześnie jego grubość i objętość. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny - tłumaczy dr Zbigniew Plewa, specjalista chirurg i lekarz medycyny estetycznej z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości.

2. Jak wygląda zabieg powiększania penisa? Czy to boli?

Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jest niebolesny, ponieważ mężczyzna zostaje miejscowo znieczulony. Najogólniej mówiąc pacjent kładzie się na łóżku, a lekarz podaje preparat miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Robi to bardzo uważnie, aby nie uszkodzić delikatnych struktur członka. Jak każdy zabieg może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na okolicę, ale ma kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm we zwodzie. Po drugie całe spotkanie (wraz z przebraniem się i podaniem znieczulenia) trwa krótko, bo maksymalnie 30-40 minut.

3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg mija się z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. Wtedy powinien szukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są też choroby przewlekłe związane z tkanką łączną lub układem krzepnięcia oraz zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin.

4. Jak wygląda sprawa z seksem przed i po? Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli chodzi o seks przed zabiegiem, nie ma przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o seks po, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie. Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, ale niezbędna jest depilacja okolic miejsc intymnych.

5. Czy zdarzają się powikłania?

Po zabiegu przez około tydzień lub dwa tygodnie może utrzymywać się obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych,  w razie potrzeby korygujemy nierówności podając więcej preparatu. Jeżeli pacjent dojdzie do wniosku, że preparatu jest zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie.

6. Ciekawi mnie, jaki typ mężczyzn powiększa sobie penisa?

Generalnie są dwie grupy mężczyzn, którzy decydują się na zabieg powiększania penisa. Jedni robią to dla zabawy, rozrywki lub za namową  partnerek lub kolegów. Drudzy idą do lekarza ze względu na kompleksy związane z wielkością penisa, w wielu przypadkach uzasadnione! Są to pacjenci, którzy uważają, że pomoże im to szybciej odnaleźć partnerkę swego życia. W obu przypadkach najważniejszą przyczyną tej decyzji jest jednak brak akceptacji siebie. Powiększenie penisa może im pomóc przywrócić pewność siebie i wpłynąć nie tylko na relację z partnerką, ale i na relacje w pracy, odstresowanie się, uwierzenie we własne możliwości.

7. Na jak długo utrzymują się efekty?

Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po wspomnianym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się do mnie ponownie po dwóch - trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą żadnych powikłań. Efekty utrzymują się przez rok do dwóch lat, choć miałem raz pacjenta, u którego niewielka ilość preparatu utrzymywała się aż 7 lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie w swoim życiu  - mówi dr Zbigniew Plewa.

Informacje o ekspercie:

Dr Zbigniew Plewa, specjalista chirurg,  lekarz medycyny estetycznej, specjalizuje się w takich zabiegach, jak: labioplastyka, plastyka powiek, plastyka powłok brzucha, implanty piersi, powiększanie penisa  - wykonywanych w klinice Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: penis | powiększanie penisa | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje