Reklama

Z pamiętnika typowego faceta

No i stało się najgorsze. Zawsze się tego bałem, ale po cichu miałem nadzieję, że do ostateczności nigdy nie dojdzie. Aż tu wreszcie któregoś dnia... - Wiesz, chyba obetnę włosy - powiedziała.

Uczepiłem się tego "chyba" jak tonący brzytwy, ale tym razem najwyraźniej była już zdecydowana - zamówiła wizytę u fryzjera i wcale nie pytała mnie o zdanie, tylko wielkodusznie informowała. Jeszcze o tyle się ze mną liczyła, że zadbała, bym nie dostał zawału, co by się stało niechybnie, gdyby mnie wzięła z zaskoczenia.

Reklama

Tylko nie jej długie włosy! Włosy do głaskania, do wtulania się, do pieszczot, o których wzgląd na moralność publiczną nie pozwala tu wspomnieć. Może to i głupie, może jest wiele pociągających kobiet w krótkich fryzurach, ale niech je sobie biorą inni. Ja tam jestem typowym facetem i wolę typowe kobiety - długonogie i długowłose.

Wytaczałem argumenty wszelkiego rodzaju. Odkurzyłem nawet Samsona, który jak wiadomo nie wyszedł najlepiej na obcięciu włosów. Wymieniałem najbardziej pożądane kobiety świata, noszące długie włosy, starannie przy tym pomijając Halle Berry, a utyskując za to - może nieco na wyrost - nad fizjonomią Sharon Stone po obcięciu włosów...

Ona na to - wyraźnie ubawiona i drocząc się ze mną bezczelnie - że przecież wciąż jej powtarzam, że kocham ją całą, że będę ją kochał nawet jak będzie stara i brzydka, więc wygląd nie może mieć dla mnie aż takiego znaczenia. A ja na to, że, owszem, kocham ją całą, a więc i duszę, i ciało, ale ciało kocham zdecydowanie w długiej fryzurze.

Uspokajała, żebym się nie martwił, bo jest pewna, że w nowej fryzurze będzie wyglądać jeszcze lepiej niż w dotychczasowej.- Jeszcze lepiej? Przecież to niemożliwe! - komplementowałem, jednak widać nie dość finezyjnie i przekonująco.

Nie muszę chyba dodawać, że siła męskich argumentów, kiedy kobieta się zaweźmie, jest żadna. A ona się zawzięła i dopięła swego. I jej szczęście, że w tej nowej fryzurze wygląda naprawdę niesamowicie...

Typowy Facet

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pamiętniki | włosy | facet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje