Reklama

W kobietach cenię najbardziej...

Na świecie ideałów nie ma, ale od osób płci przeciwnej najchętniej oczekiwalibyśmy zarówno atrakcyjnego wyglądu, jak i inteligencji. Większe znaczenie ma jednak inteligencja.

Blisko 96 proc. ankietowanych uznało, że jest dla nich bardzo ważne lub raczej ważne, aby osoba płci przeciwnej taką cechę posiadała. Wygląd zewnętrzny jest dla nas także bardzo istotny - aż 3/4 badanych opowiedziało się za tą cechą.

Reklama

Wyniki sondażu Instytutu Badania Opinii RMF FM potwierdziły funkcjonujące powszechnie stereotypy, jakoby mężczyźni byli większymi niż kobiety wzrokowcami i bardziej cenili sobie wygląd zewnętrzny. Ponad 66 proc. ankietowanych kobiet uznało, że cenią sobie wygląd u przedstawicieli płci przeciwnej. Tego samego zdania było ponad 82 proc. mężczyzn.

Zmysłowe kobiety

U kobiet najbardziej cenimy sobie odpowiedzialność i uczciwość. O tym, jak dużą kobiecą zaletą jest odpowiedzialność, świadczyć może fakt, że wszyscy ankietowani uznali, że jest ona dla nich raczej ważna lub bardzo ważna. Niemal wszyscy badani wskazali także na znaczenie uczciwości. Trzecią z kolei cechą okazała się serdeczność.

Jednak pod tym względem różnią się oczekiwania wobec obu płci. W przypadku mężczyzn, najczęściej wskazywano uczciwość. Ta cecha jest ważna dla ponad 99 proc. ankietowanych. Podobnie słowność i odpowiedzialność. Serdeczność, która otrzymała tak wysoką liczbę wskazań w przypadku kobiet, nieco rzadziej była wymieniana jako ważna cecha przez mężczyzn.

Zmysłowość i romantyczność uznajemy za cechy bardziej damskie niż męskie. Zmysłowości oczekuje od kobiet blisko 94 proc. badanych, od mężczyzn zaledwie 79 proc. Według blisko 90 proc. respondentów romantyczność jest ważną cechą przedstawicielek płci pięknej. Nieco mniej badanych uznało, że jest to ważna cecha u mężczyzny.

Odważni mężczyźni

Dojrzałość i poczucie humoru to zalety, które cenimy niemal równie mocno u obydwu płci. Inaczej jest w przypadku odwagi. Odwagi bardziej oczekujemy od mężczyzn niż od kobiet. Ponad 96 proc. ankietowanych uznała, że jest to dla nich ważna cecha u mężczyzny. Nieco mniej, bo 88 proc. odpowiedziało tak samo w odniesieniu do kobiet.

A ty jakie cechy u kobiet cenisz najbardziej?

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wygląd | odpowiedzialność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje