Reklama

Uważaj! Robiąc to przed randką zepsujesz całe spotkanie

Umówiłeś się z tajemniczą nieznajomą, dziewczyną poznaną w piątkowy wieczór w barze lub swoim "kontaktem" z serwisu randkowego? Wszystko pójdzie świetnie pod warunkiem, że... nie sprawdzisz jej profilu na którymś z serwisów randkowych przed spotkaniem.

W czasach, kiedy właściwie każdy ma konto na Facebooku czy Twitterze prawie nie można mieć tajemnic przed drugą osobą - i to nawet w sytuacji, kiedy jej na dobrą sprawę nieznamy. Ten stan rzeczy ma oczywiście przełożenie na to w jaki sposób randkujemy.

Jak wynika z badań, niewielu mężczyzn potrafi powstrzymać się od sprawdzenia informacji o osobie, z którą umówili się na randkę. Jest zrozumiałe, że chcemy wiedzieć o nieznajomej jak najwięcej, ale jak przekonują uczeni jest to praktyka, z którą powinniśmy zerwać.

Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych aż 15 procent randek zostaje odwołana właśnie z powodu znalezienia przez którąś ze stron nieodpowiednich informacji o potencjalnym partnerze. Poprzez zabawę w cyfrowego detektywa dowiadujemy się o rzeczach, które w rzeczywistości mogą wyglądać zupełnie inaczej.

Należy pamiętać, że internet, podobnie jak papier, przyjmie wszystko. Osoba nieśmiała wcale nie musi być taka w sieci. Działa to także w drugą stronę.

Reklama

Niemniej, naukowcy potwierdzają, że ci panowie, którzy zdecydowali się już na sprawdzenie profilu swojej randki na Facebooku powinni zwrócić uwagę na dwa czynniki.

Pierwszy z nich to liczba zdjęć danej dziewczyny z innymi mężczyznami. Jeśli w jej galerii więcej miejsca zajmują fotki z "kolegami" niż przyjaciółkami, może oznaczać to, iż wcale nie szuka stałego związku, tylko luźnej znajomości.

Drugi dotyczy treści zamieszczanych przez nią postów. W czasie ich lektury miej na uwadze te, które mogą świadczyć o tym, że dziewczyna ciągle szuka czegoś, co podniosłoby jej poczucie wartości. To wyjątkowo toksyczny typ, którego lepiej unikać.

Żadne, nawet najbardziej gruntowne internetowe śledztwo, nie zastąpi spotkania w cztery oczy. Pamiętaj o tym w czasie przeglądania profilu potencjalnej drugiej połówki na Facebooku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: randki internetowe | Facebook | randka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje