Reklama

Twój pierwszy raz

Podobno każdy, kto pierwszy raz gra na wyścigach, wygrywa. W życiu jednak bywa gorzej. Jak sprawić, by rozmaite "pierwsze razy" w związku nie stały się ostatnimi?

Jesteśmy amatorami. Niestety, nie mamy szansy przećwiczyć zachowania w sytuacjach, w których znajdujemy się pierwszy raz. A od tego często tak wiele zależy. "Masz tylko jedną szansę, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie". Straszne, nie? Pierwsze spotkanie, pierwsza wspólna noc, pierwsza kłótnia itd. Ale może z maleńką pomocą ze strony Twoich przyjaciół z Men's Health będziesz mógł to lepiej rozegrać.

Reklama

Pierwsze spotkanie

Masz około 15 sekund, aby jej udowodnić, że nie jesteś kolejnym dupkiem, któremu chodzi tylko o jedno. Powinieneś zademonstrować spokojną pewność siebie, urok osobisty i przyjazny uśmiech. Chodzi o to, żeby nie czuła się zagrożona. Żadnej natarczywości. Jeżeli spowodujesz, że spojrzy na Ciebie przyjaźnie przez kilka sekund, możesz zaryzykować kontakt słowny. Powiedz coś w rodzaju: "Czy Ty też zawsze stajesz w najwolniejszej kolejce do kasy?" (to w sytuacji, kiedy spotykasz ją w supermarkecie) albo: "Jaka oryginalna bransoletka! Chyba z Meksyku?" - jeżeli spotykasz ją na imprezie.

Zasada jest taka - nic osobistego na pierwszy raz. Nie komplementuj nóg, oczu ani innych fragmentów jej ciała. Jedyne, co możesz pochwalić, to jej gust (przez słowa uznania dla biżuterii, czy co tam ma na sobie) albo jej psa (na spacerze w parku). Dopuszczalne teksty to komentarze odnośnie do sytuacji, w jakiej oboje w danej chwili się znajdujecie (kolejka w sklepie, muzyka w pubie czy atmosfera na imprezie).To buduje coś w rodzaju poczucia wspólnoty.

Kwestia otwierająca powinna zawierać w sobie pytanie, aby dać jej możliwość odpowiedzi, w przeciwnym razie rozmowa prawie na pewno utknie na jej "Uhm". Jeśli udało Ci się nawiązać rozmowę, nie sfrajeruj się na koniec i poproś o telefon.

Pierwszy telefon

Czy wiesz, że tylko niewielki procent facetów biorących telefon od dziewczyny rzeczywiście robi z niego użytek? I to nie dlatego, że po namyśle uznali, że nie jest ona aż tak atrakcyjna, jak im się początkowo wydawało. Nie. Podstawowym problemem jest, że nie wiedzą, co powiedzieć,

boją się, że dziewczyna nie będzie wiedziała, o kogo chodzi albo zostaną wyśmiani. Nie popełniaj głupich błędów. Jeśliby nie chciała, żebyś się odezwał, to by Ci nie dawała numeru telefonu. Zadzwoń w ciągu następnych dwóch dni. Nie później!

Ona wie, że nie dzwonisz w sprawie ubezpieczeń, tak więc nie kombinuj jak koń pod górę, nie owijaj w bawełnę. Przedstaw się, przypomnij wasze pierwsze spotkanie i wystąp z konkretną propozycją: "Może spotkamy się w środę na kawie w Siódmym Wtajemniczeniu? Mógłbym po ciebie przyjechać o siódmej". Staraj się na pierwsze spotkanie umawiać w dzień powszedni. Piątkowe i sobotnie wieczory są bardziej zobowiązujące. Zarezerwuj je na późniejsze randki, kiedy już się lepiej poznacie i kontynuacja wieczoru u Ciebie albo u niej stanie się dla niej przyjemną perspektywą.

Dowiedz się więcej na temat: obiad | telefon | pierwszy raz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje