Reklama

Seks z przyjaciółką?

Wyobrażasz sobie przyjaźń z kobietą, której finałem nie będzie gorący seks? Jeśli tak, to oznacza, że jesteś mężczyzną, który potrafi przezwyciężyć swoją zwierzęcą naturę.

Przyjaźń damsko-męska przez wielu wciąż jeszcze uważana jest za ten rodzaj więzi, który prędzej czy później prowadzi połączonych nią do łóżka. Jednak amerykańscy naukowcy są odmiennego zdania. Ich argumentacja, którą cytuje "Super Express", wydaje się być dość przekonująca, a oparta jest o przekonanie, że ludzie potrafią "dobrze kalkulować". Okazuje się bowiem, że przyjaźń damsko-męska jest niezwykle opłacalna!

Reklama

Kobieta przyjaciel -przewodniczka po nieznanych lądach

"Kobiety są bardziej zaangażowane i... bardziej pracowite, ale stanowczo za często ujmują się honorem. Panowie są natomiast zimnymi draniami, którzy skuteczność działania mierzą jedynie w ilości łupów lub ofiar. Co się jednak stanie, gdy dwa zupełnie różne charaktery stworzą jeden zespół? Okazuje się, że będzie to drużyna doskonała - efektywna i niezwykle skuteczna, a to oznacza same korzyści" - przekonuje dziennik. Tym bardziej, jeśli osoby zaprzyjaźnione pozostają w odrębnych związkach uczuciowych. Wtedy mogą wzajemnie tłumaczyć sobie te dwa bardzo różne światy - kobiecy i męski. Jeśli tylko przyjaciele potrafią zachować obiektywizm i dystans do siebie, mogą pomagać sobie w budowaniu związków z ich własnymi partnerami.

Kobieta przyjaciel - doradzi jak być atrakcyjnym

Jeśli z kolei zaprzyjaźnieni ze sobą przedstawiciele płci przeciwnej są singlami, mogą urozmaicać sobie wzajemnie czas, wspierać się i doradzać sobie, chociażby w kwestii - jak stać się bardziej atrakcyjnym dla innych. A jeśli zdarzy się, że przyjaciele single odkryją w sobie wzajemne uczucie do siebie, to przecież nikogo nim nie skrzywdzą, a wręcz przeciwnie...

A co wy o tym wszystkim sądzicie - czy waszym zdaniem, przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa? Czy może to być przyjaźń bez podtekstów seksualnych? I wreszcie - czy seks wyklucza przyjaźń? Bo czy przypadkiem nie jest tak, że myślimy bardzo zmurszałymi stereotypami, które każą nam oddzielić sferę seksualności od sfery bliskich kontaktów międzyludzkich?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Przyjaciółki | seks | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje