Reklama

Seks z opóźnionym finałem

Ukoronowaniem każdego kontaktu seksualnego mężczyzny jest wytrysk i wiążący się z nim orgazm. Dlaczego więc zdarza się, że satysfakcja przychodzi zbyt późno?

W zdecydowanej większości przypadków przyczyną męskiej frustracji seksualnej jest przedwczesny wytrysk w trakcie stosunku. Rzadko który mężczyzna skarży się na zbyt późne dojście do pełnej satysfakcji seksualnej. Jednak i tacy się zdarzają.

Reklama

"Jestem zdrowym facetem, ale za każdym razem, jak uprawiam seks, nie mogę skończyć stosunku. Seks trwa i trwa bez końca. Wiem, że one lubią robić to długo, ale co mi z tego, skoro ja nie odczuwam przyjemności. Tylko się męczę" - pisze na jednym z forów internetowych 23-letni Piotrek.

Jeśli seks to tylko z atrakcyjną kobietą

Przyczyny, nazywanego fachowo przez seksuologów, opóźnionego wytrysku mogą być różne. Z takim problemem mężczyzna może się spotkać podczas intensywnego, uprawianego jeden po drugim, seksowania. Efekt ten jest wówczas skutkiem przemęczenia fizycznego. Inną przyczyną może być, na przykład, seks z mało atrakcyjną seksualnie partnerką. Oczywiście wszelkie używki typu alkohol, narkotyki, również nie pomagają panom owocnie zakończyć współżycia.

Masturbacja nie pomaga

Bardzo ciekawą konsekwencją ejakulacyjnego opóźnienia są, jak to nazywa seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz - uwarunkowania masturbacyjne. Jeżeli mężczyzna w swojej seksualnej przeszłości zbyt często się masturbował i robił to mocno uciskając członka, może przy każdym stosunku z kobieta czuć luz w pochwie, nie uzyskując zbyt szybko satysfakcji w postaci wytrysku. Aktywność wynikająca z masturbacji powoduje bowiem przyzwyczajenie do silnych bodźców seksualnych, które potem ciężko uzyskać w wyniku normalnego kontaktu z partnerką.

Seks na ostro

Kolejnym powodem tego zjawiska może stać się nieujawniona potrzeba dominacji nad partnerką seksualną. W relacji, gdzie mężczyzna może realizować swoje sadomasochistyczne potrzeby, nie napotyka na problemy z uzyskaniem wytrysku, natomiast w momencie gdy dewiacyjne fantazje seksualne nie znajdują ujścia, problematyczne staje się dojście do męskiego sedna stosunku seksualnego.

Magdalena Tyrała

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: satysfakcja | wytrysk | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje