Reklama

Seks według Polaków

Jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy "TO" robić? Sprawdź koniecznie!

Marka Durex po raz kolejny przeprowadziła badanie Durex Global Sex Wellbeing Survey, dotyczące jakości życia seksualnego ludzi na całym świecie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane z Polski, które pokazują: jakimi kochankami są Polacy, jaki jest nasz temperament seksualny i jak lubimy "TO" robić.

Reklama

Zadowolenie z seksu

Z najnowszego badania Durex wynika, że aż 74 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego! W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, które przeprowadzone zostało 4 lata temu, wskaźnik pozytywnych odpowiedzi znacznie się poprawił. W 2008 roku zadowolenie z seksu deklarowała nieco ponad połowa Polaków, a dokładnie 54 proc. Obecnie dla zdecydowanej większości Polaków seks stanowi ważną sferę życia, a ponad połowa z nas uważa, że jest on zabawą. Także połowa z nas jest zdania, że uprawia seks tak często, jak tego chce, a aż 60 proc. Polaków jest usatysfakcjonowana czasem trwania stosunku. Większość badanych twierdzi również, że ich życie seksualne poprawia się wraz z wiekiem oraz, że istnieją metody na podtrzymanie pociągu seksualnego w długoletnim związku.

Jak Polacy postrzegają seks?

Jak pokazuje raport Durex, Polacy postrzegają seks w rozumieniu klasycznym, czyli jako stosunek waginalny. Natomiast około połowa respondentów za seks uznaje również stosunek oralny (mężczyźni - 56 proc., kobiety - 40 proc.). W tematyce masturbacji Polacy są dosyć otwartym narodem - akceptuje ją blisko aż 60 proc. badanych, natomiast przeciw jest tylko 20 proc.

46 proc. badanych kobiet przyznaje się, że osiąga orgazm w drodze masturbacji równie często, jak w czasie seksu z partnerem. Kobiety znają swoje potrzeby seksualne i nie unikają masturbacji, gdy chcą wzbogacić swoje życie seksualne lub w sytuacji, kiedy nie mogą osiągnąć orgazmu w czasie stosunku. Niższą popularność masturbacji u mężczyzn można wytłumaczyć tym, że mężczyźni znacznie częściej osiągają orgazm podczas uprawiania seksu - mówi seksuolog Radosław Utnik.

Polacy i zabezpieczenia

Jak wynika z badania marki Durex, wciąż najbardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Stosuje ją aż 49 proc. respondentów - podkreśla Utnik. Mimo, że stosunek przerywany nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą, nadal aż 28 proc. ankietowanych osób uznaje go jako metodę antykoncepcji - dodaje seksuolog.

Jak często i jak długo "TO" robimy?

14 proc. badanych deklaruje, że uprawia seks co najmniej 5 razy w tygodniu. Natomiast 25 proc. przyznaje, że współżyje 3-4 razy w tygodniu. Pozostała część respondentów przyznaje, że współżyje raz w tygodniu (20 proc.), a nawet rzadziej niż raz w tygodniu (21 proc.). Według raportu Durex, aż 37 proc. Polaków może cieszyć się ze stosunku seksualnego trwającego dłużej niż 15 minut. Z kolei 25 proc. ankietowanych poświadcza, że ich stosunek trwa od 11 do 15 minut. 2/3 respondentów deklaruje również, że bardzo często, prawie zawsze lub zawsze osiąga orgazm podczas seksu.

Polacy, aby urozmaicić swoje życie seksualne, najczęściej ze sobą rozmawiają, szukają informacji w internecie, w prasie, oglądają filmy oraz korzystają z gadżetów erotycznych i stosują lubrykanty.

Wyniki zaprezentowanych badań pochodzą z Durex Global Sex Wellbeing Survey 2012

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje