Reklama

Ponad 200 przyczyn seksu

237 - dokładnie tyle motywów uprawiania seksu wymienili badani na uniwersytecie w Austin. Stereotyp, że mężczyźni idą do łóżka dla seksu a kobiety z miłości, nie znalazł potwierdzenia.

Byłeś pijany, ambitny, zakochany? A może poszukujesz Boga? Od cielesnych, przez duchowe, do prawdziwie makiawelicznych - badani zaskoczyli naukowców szeroką gamą powodów, dla których uprawiają seks.

Reklama

- Co ciekawe, odpowiedzi kobiet i mężczyzn nie różniły się między sobą - komentuje psycholog Cindy Meston. Najczęściej wymienianym powodem pójścia z kimś do łóżka była po prostu atrakcyjność partnera. Łatwo było przewidzieć, że pożądanie, pijaństwo i zakochanie znajdą się również na czele listy.

Na dalszych miejscach uplasowały się ciekawsze motywacje. Chęć dostania pracy albo awansu jako motyw stosunku seksualnego nikogo nie zdziwi, ale chęć zakażenia kogoś chorobą przenoszoną drogą płciową już tak. Znalazły się też osoby, które poprzez seks chciały zbliżyć się do Boga i byli tacy, którzy poszli z kimś do łóżka z litości. Inni uprawiali seks, "by się ukarać" albo "by się upodlić i poniżyć". Jeszcze inni miłość stosują jako lek na ból głowy i bezsenność.

tłum. ML

INTERIA.PL/AFP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks | łóżka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje