Reklama

Otyli kochają się rzadziej

Zaledwie 1 proc. otyłych mężczyzn jest zadowolony ze swojego życia seksualnego. Większość panów uskarża się na brak erekcji i słabą kondycję - wynika z najnowszych badań.

Kilka dodatkowych kilogramów nie sprawi, że twoja sprawność w sypialni gwałtownie spadnie. Często bywa jednak tak, że nadwaga wpływa na samoocenę, a tym samym na życie seksualne. Osoby, które przestają dobrze czuć się we własnym ciele, mają tendencję do stopniowego wycofywania się z życia seksualnego. Czasem zaczyna się od gaszenia światła, czasem od kochania się wyłącznie pod kołdrą.

Reklama

Niechęć partnera

Opinia ta została potwierdzona przez badania profesora Francesa Quirka z australijskiego uniwersytetu im. Jamesa Cooka. Quirk ostrzega, że problem może dotyczyć nie tylko osób z nadwagą, ale także ich partnerów, którzy mogą zniechęcić się do zbliżeń z uwagi na powiększające się rozmiary partnera. Profesor podpowiada, by w przypadku zmniejszenia liczby zbliżeń zapytać partnera czy powodem są dodatkowe kilogramy. Jeśli tak - należy rozpocząć odchudzanie. W przeciwnym wypadku związek może się rozpaść.

Kondycja fizyczna

Brak pewności siebie to niejedyny problem z jakim mogą borykać się ozdoby cierpiące na otyłość. Seks, jak każda aktywność, wymaga dobrej kondycji fizycznej. Osoby cierpiące na nadwagę i otyłe częściej skarżą się na bóle stawów czy problemy z układem krążenia, które mogą skutecznie zniechęcić do zabaw w sypialni.

Znikający testosteron

Nawet jeśli partnerka kocha twoje dodatkowe kilogramy, a sprawność fizyczna nie pozostawia wiele do życzenia, warto pamiętać także o hormonach. Otyłość wpływa bowiem na poziom testosteronu, zamieniając go w estrogen, zmniejszając tym samym chęć na seks.

Zadowolony 1 procent

Przeprowadzone w Karolinie Północnej (USA) badania związku między otyłością, a spadkiem libido pokazały, że otyli mężczyźni są częściej niezadowoleni ze swojego życia seksualnego.

W badaniu wzięło udział ponad 1200 mężczyzn, z czego 282 cierpiało na otyłość. Każdy z "większych" panów uskarżał się na pewne niedogodności związane ze współżyciem (brak erekcji, zadyszka, brak wytrzymałości podczas intensywnych stosunków), a ponad połowa uważała, że sprawy przybierały znacznie gorszy obrót wraz z każdym dodatkowym kilogramem. Zaledwie 1 proc. otyłych mężczyzn deklarowało, że ich życie seksualne jest doskonałe.

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niekochana | seks | otyłość | nadwaga | zaburzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje