Reklama

Od tego naprawdę pęknie ci serce!

Czujesz się samotny mimo, iż masz żonę lub dziewczynę? Partnerka stroni od pomocy, kiedy o taką poprosisz? Uważaj, bo może doprowadzić to do poważnych chorób serca!

Osoby nie czujące wsparcia od swoich drugich połówek są narażone na znaczne podwyższenie się u nich wskaźnika zwapnienia tętnic wieńcowych. To z kolei może prowadzić do zawału jak przekonują naukowcy z University of Utah.

Zgodnie z przeprowadzonymi przez nich badaniami mężczyźni i kobiety, których partnerzy w jednej chwili są pomocni, a w drugiej sprowadzają na ziemię wyrzutami o odroczonych obowiązkach czy sprawach z przeszłości są szczególnie podatne na "sercowe problemy".

Reklama

Bynajmniej nie mamy tutaj na myśli zakochiwania się po czterdziestce, tylko powikłania, które mogą skończyć się tragicznie.

Jak tłumaczą badacze wszystkiemu winny jest stres będący wynikiem napiętej relacji z partnerem lub partnerką. To on powoduje zaburzenia w pracy układu krwionośnego człowieka, przez co ten przestaje działać tak, jak miałoby to miejsce w zdrowym organizmie.

Zdaniem naukowców najlepszą metodą, i do tego działającą długofalowo, jest wypracowanie z partnerem wspólnej "strategii" dotyczącej domowych obowiązków i wzajemnych oczekiwań.

Przekonują oni, że dobre rezultaty przyniesie tak zwana "niewidzialna pomoc", czyli wyręczenie partnera w obowiązkach, na co powinniśmy się zdobyć od czasu do czasu.

Brak zrozumienia w związku ma o wiele poważniejsze skutki niż zepsuty humor. Może on rzutować na nasze zdrowie, nie wspominając już o problemach emocjonalnych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: atak serca | serce | choroby serca | choroby sercowo-naczyniowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje