Reklama

Nauczają randkowania

Amerykanie wynaleźli personalnego trenera do fitnessu i kariery, teraz nadeszła pora na trenera od randkowania...

W odróżnieniu od tradycyjnych swatek, nie zorganizuje dla ciebie schadzki, ale zapewni "spersonalizowany trening dla osób, które chcą się zakochać", jak mówi Evan Katz, jedna z pionierek w tym zawodzie.

Reklama

- Musisz wykonać odpowiednie zadania, musisz wyzwolić się od uprzedzeń i kompleksów, a ja przeprowadzę cię przez ten proces w sposób możliwie najmniej bolesny - zapewnie Katz, która trenuje ludzi w celu osiągnięcia od nich udanego życia sercowego już od pięciu lat. Katz nie sądzi, by zapotrzebowanie na jej usługę wygasło, bo, jak zauważa, zawsze będą dziesiątki milionów ludzi poszukujących miłości.

Prowadzenie za rękę zagubionych yuppie

Kto korzysta z jej usług? - Większość to ludzie dobrze wykształceni, ciężko pracujący i stosunkowo wysoko postawieni w drabinie społecznej. Także dlatego, że cena jest wysoka a nie dostaje się zwrotu z ubezpieczenia zdrowotnego - zauważa Katz.

Mimo powodzenia w pracy odnoszą porażki w życiu osobistym i gdy przychodzi co do czego, nie znają randkowego klucza do sukcesu. U trenerki randkowania, Jennifer Viemont, ceny startują od 200 dolarów za dwie rozmowy telefoniczne i e-mailowe wsparcie na okres miesiąca. Aktualnie wśród prowadzonych przez jej firmę osób są między innymi: doktor z Illinois, właściciel małego biznesu z Północnej Karoliny i inżynier z Ohio.

Katz, u której stawki są znacząco wyższe, skupia się na prowadzeniu za rękę zagubionych yuppie, którzy tak skupili się na wdrapywaniu się po kolejnych szczeblach kariery, że zupełnie zaniedbali emocjonalną stronę swojego życia.

- To kraj, gdzie ludzie pracują minimum 40 godzin tygodniowo, przynajmniej 5 dni w tygogniu, przez 50 tygodni w roku. Można zapomnieć, co jest w życiu najważniejsze lub nie mieć już energii na umawianie się z kobietami - zauważa.

INTERIA.PL/AFP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje