Reklama

Naucz się uprawiać seks

Co dodać do potrawy, żeby ukochana miała ochotę na stosunek? Które partie ciała ćwiczyć, by móc się kochać całą noc? Odpowiedzi na te pytania (i wiele więcej) znajdziecie w naszym tekście.

Przed inicjalizacją interfejsu erotycznego należy się upewnić, czy dom zawiera wydzieloną przestrzeń nadającą się do uprawiania tej jedynej w swoim rodzaju aktywności. Przestrzeń ta będzie scenerią kluczowego procesu przechodzenia od inicjalizacji (nazywanej też "uwodzeniem"), przez grę wstępną, do pełnego interfejsu seksualnego. Każdy element lokalizacji powinien przyczyniać się do wywoływania odpowiedniego nastroju i tworzenia atmosfery.

Reklama

Miłosne gniazdko

Przed przystąpieniem do inicjalizacji należy upewnić się, że dysponujemy odpowiednim i wygodnym meblem - kanapą, łóżkiem, szezlongiem - usytuowanym we właściwym miejscu.

Rozmiar: Mebel służący do uprawiania miłości powinien być na tyle duży, by pomieścić dwoje ludzi, lecz nie aż tak wielki, by mogli się na nim oddalić od siebie na odległość większą niż wyciągnięcie ręki.

Usytuowanie: Mebel należy ustawić w łatwo dostępnym miejscu, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych (prowadzących, na przykład, od drzwi do gabinetu, od drzwi do kuchni lub od drzwi do łazienki). Jeśli mamy współlokatorów, mebel do uprawiania miłości powinien znaleźć się w jeszcze bardziej odległym miejscu, aby można było kontynuować inicjalizację nawet w przypadku niespodziewanego najazdu współlokatora.

Wygoda: Mebel do uprawiania miłości powinien być wygodny i odprężający. Należy więc wypróbować wcześniej poduszki i materac, który nie powinien być za miękki. Mogłoby to doprowadzić do "zatopienia" partnera i ograniczenia jego/jej oraz naszej mobilności. Łatwa zatapialność uniemożliwia swobodę manewrów i częstą zmianę pozycji podczas uwodzenia i gry wstępnej.

Inne niezbędne komponenty

Ośrodek przyrządzania napojów. Napoje alkoholowe pomagają wielu ludziom odprężyć się i otworzyć na proces uwodzenia, zmniejszając stres i likwidując zahamowania. Na stole lub w barku powinno znajdować się kilka odmian napojów wyskokowych (wódka, whiskey, gin, szkocka, rum) oraz piwo i wino. Nie wolno zapominać o "mikserach" do napojów wyskokowych, takich jak woda sodowa i soki. Płyny te mogą być alternatywą wobec alkoholu dla osób niepijących.

Stół. Niski, mocny stół powinien być umieszczony obok mebla do uprawiania miłości - kanapy, łóżka, szezlonga. Służy do ustawiania napojów oraz innych przydatnych podczas aktywności seksualnej akcesoriów.

Urządzenie do odtwarzania nagranej uprzednio muzyki. Muzyczne wibracje pomagają stworzyć nastrój i odprężyć się tym, którzy tego potrzebują. Jednocześnie wygłuszają niepotrzebny szum i hałasy płynące z zewnątrz. Należy zaopatrzyć się w różnorodne nagrania muzyczne, zaspakajające jak najszersze spektrum gustów muzycznych.

Iluminacja. Należy usunąć lub pozbyć się żarówek i lamp, które rzucają niewłaściwe (zbyt jasne i bezpośrednie) światło na uczestników interfejsu erotycznego. Taka iluminacja może wywołać zatarcia, starcia, konflikty lub nadmierną wstydliwość u osób korzystających z interfejsu. Mocne żarówki trzeba wymienić na słabsze i ustawić oświetlenie w taki sposób, by rzucało łagodną, niebezpośrednią poświatę, która stworzy odprężającą atmosferę.

RADA EKSPERTA: Lokalizacja służąca do inicjalizacji interfejsu erotycznego powinna zostać wyposażona w opcjonalne komponenty, służące do uprawiania także innych przyjemnych czynności, na przykład w gry planszowe lub telewizor. Wiele osób cierpi na zatarcia, gdy proces inicjalizacji interfejsu erotycznego przyjmuje nazbyt oczywistą postać. Chwilowa zmiana aktywności pomaga złagodzić napięcie i ułatwia dalszą implementację interfejsu.

Jadalne suplementy uwodzenia

Niektóre produkty spożywcze, znane powszechnie jako afrodyzjaki, uznawane są za artykuły wzmagające pobudzenie erotyczne. Choć nie da się naukowo potwierdzić wiarygodności tego rodzaju hipotez, można zastosować jadalne suplementy uwodzenia jako wstęp do inicjalizacji.

Ostrygi: od dawna cieszą się sławą afrodyzjaków. Jak głosi legenda, Casanova każdego ranka zjadał dwanaście ostryg. Większość badaczy uważa, że ich wpływ na potencję ogranicza się wyłącznie do efektów psychologicznych, wszelako nie należy tego lekceważyć. Mówiąc wprost: w oczach mężczyzn ostryga przypomina kobiecy srom.

Kokos: uznanie jako pobudzający suplement uwodzenia zdobył na Karaibach. Badania wskazują, że orzech kokosowy zawiera mnóstwo składników wzmagających wydzielanie testosteronu.

Trufle: bardzo drogie jadalne grzyby, które wytwarzają androstenol, piżmowy feromon płciowy występujący w ślinie dzikich świń. To tłumaczy, dlaczego dziki stają się pobudzone seksualnie w miejscach występowania trufli. Ale ludzie? Być może na niektórych pobudzająco działa niezwykle wysoka cena tego przysmaku.

Durian (zybuczkowiec): owoc popularny w Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji uważa się go za afrodyzjak, a tamtejsi znawcy tematu twierdzą, że "gdy z drzew spadają duriany, nogi rozkładają damy". Durianem można jednak częstować tylko w małych dawkach, gdyż owoc ten dosłownie cuchnie i smakuje zgnilizną.

Hiszpańska mucha: to gorzki, niesmaczny biały proszek otrzymany ze zmielonych odwłoków martwych chrząszczy o wdzięcznej nazwie pryszczel lekarski. Jeśli nazwa ta nie

odstraszy was od korzystania ze specyfiku, powinniście pamiętać, że może on wywołać priapizm (olbrzymią, bolesną i nieustępującą erekcję) oraz trwale uszkodzić nerki,

a nawet spowodować śmierć. Mimo to proszek stosowano od wieków, podając go w napojach jako zachętę do orgii. Ponieważ hiszpańska mucha jest dziś nielegalna na całym niemal świecie, jeśli kupicie specyfik o takiej nazwie, będzie to zapewne pieprz kajeński w kapsułce.

Inne produkty spożywcze uznawane powszechnie za afrodyzjaki

Rokietta

Czekolada

Wodorosty

Cebula

Żółwie jaja

Małże

Karczochy

Przygotowanie ciała do optymalnego wykonu

Nasze ciała mają podstawowe znaczenie dla przebiegu całości interfejsu erotycznego. Dbanie o siebie i prezentowanie się w pożądanym i atrakcyjnym opakowaniu ułatwi uwodzicielską inicjalizację partnera.

Rozgrzewka

Szansa na zainicjowanie interfejsu erotycznego może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie przeprowadzić przedstawionych poniżej ćwiczeń tuż przed inicjalizacją, warto więc już wcześniej wykonywać je regularnie. Ćwiczenia te usprawnią części ciała biorące udział w interfejsie i zapewnią optymalny wykon w sypialni.

Szyja: Przyciągnij brodę do piersi i przytrzymaj przez 30 sekund. Odchyl głowę do tyłu, najdalej jak możesz, kierując brodę ku sufitowi i przytrzymaj w takiej pozycji kolejne 30 sekund. Zbliż prawe ucho do prawego ramienia, a następnie lewe do lewego. Przytrzymaj je w takiej pozycji 30 sekund. Powtórz serię pięciokrotnie.

Pachwina: Usiądź na podłodze, łącząc stopy podeszwami i rozsuń kolana na zewnątrz. Oprzyj łokcie na kolanach i powoli pchaj je ku podłodze, najniżej jak zdołasz. Przytrzymaj 20 sekund. Powtórz serię pięciokrotnie. Wyciągnij nogi przed siebie w kształcie litery V. Powoli rozsuwaj je na boki, najdalej jak dasz radę. Przytrzymaj 20 sekund. Potwórz ćwiczenie trzykrotnie. Pochyl tułów nisko ku podłodze, przytrzymaj 15 sekund. Powtórz serię pięciokrotnie.

Serce: Przed rozciąganiem mięśni należy je rozgrzać podczas lekkiej przebieżki lub szybkiego marszu, które wzmacniają również i zmuszają do większego wysiłku mięsień serca. Doskonałą rozgrzewką jest także taniec, podczas którego wykonuje się niemal te same ruchy i wykorzystuje te same mięśnie, które biorą udział w grze wstępnej i interfejsie erotycznym.

Kręgosłup: Połóż się na podłodze i ugnij nogi, łącząc je stopami. Rozłóż kolana na boki tak daleko, jak zdołasz bez poczucia dyskomfortu. Przytrzymaj 30 sekund. Powtórz pięciokrotnie.

Nogi: Usiądź na podłodze z wyciągniętymi nogami. Pochyl tułów najniżej jak się da. Przytrzymaj 10 sekund. Powtórz pięciokrotnie. Z pozycji leżącej na wznak unieś tułów nad podłogą, nie odrywając od niej wyciągniętych nóg. Przełóż ręcznik wokół prawej stopy. Chwyć oba końce ręcznika i unieś stopę najwyżej, jak się da i przytrzymaj tak 30 sekund. Powtórz pięciokrotnie z każdą nogą. Połóż się na brzuchu, wspierając się na łokciach, unieś lekko tułów, ugnij prawe kolano i zbliż stopę do pośladków. Przytrzymaj 30 sekund. Powtarzaj pięciokrotnie z każdą nogą.

Stopy: Mięśnie stóp są utajnioną siłą roboczą wykorzystywaną podczas wielu czynności seksualnych. Nieprzygotowane - często bolą przed, podczas i po interfejsie seksualnym. Zacznij więc od masowania mięśni długich na podbiciu, między piętą a stępem. Poruszaj palcami w przód i w tył, w górę i w dół. Trzymając się mocno poręczy przy schodach, stań na najniższym stopniu, wysuń tylną część stopy poza krawędź stopnia. Przenieś ostrożnie ciężar na pięty, rozciągając podeszwy stóp i tylną część nóg.

Plecy: Stojąc, wyciągnij mocno ramiona ponad głowę. Przytrzymaj 30 sekund. Powtórz pięciokrotnie. Połącz dłonie nad głową, przeplatając palce, skieruj wnętrze dłoni do góry. Wyciągnij ramiona najdalej, jak się da. Przytrzymaj 30 sekund. Powtarzaj pięciokrotnie.

Miednica: Stojąc z dłońmi wspartymi na biodrach i lekko zgiętymi kolanami, poruszaj miednicą w tył i w przód 25 razy, stopniowo przyspieszając. W tej samej pozycji poruszaj miednicą na boki, a następnie rysując w ósemkę, po 25 razy w każdym kierunku.

Skłony: Nie zginając kolan, pochyl się, jak najniżej, z palcami dłoni wyciągniętymi ku podłodze. Przytrzymaj 10 sekund i wyprostuj się. Powtórz piętnastokrotnie. Usta i szczęka: To ćwiczenie zapobiega przykrym skurczom szczęki podczas aktywności seksualnej. Powoli otwieraj usta najszerzej, jak to możliwe, jakby do ziewania. Przytrzymaj 10 sekund. Powtórz pięciokrotnie.

Język: Wysuń powoli język najdalej, jak możesz. Czubkiem języka obrysuj wargi dziesięciokrotnie, potem zmień kierunek. Czubkiem wysuniętego języka poruszaj w górę i w dół, a następnie w przód i w tył. Powtórz 10 razy.

Fragment pochodzi z książki "Seks. Instrukcja obsługi. Podstawowe informacje i techniki optymalnego wykonu", która 4 lutego ukaże się nakładem wydawnictwa In Rock Music Press, które udostępniło jedną ze stron publikacji Narodowemu Centrum ds. AIDS.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje