Reklama

Najpierw kolacja, później seks

Co w życiu samotnej kobiety liczy się bardziej seks, czy ulubione jedzenie? Jak wynika z badań aż 39 proc. pytanych kobiet wolałoby na rok zrezygnować z rozkoszy w sypialni, niż rozkoszy podniebienia. Wniosek nasuwa się sam - kobietę trzeba zaprosić na kolację.

Ze statystyk przygotowanych przez naukowców wynika, że panie pałają większą miłością do jedzenia. Respondentki zdradziły, że wolałyby na rok zrezygnować z seksu niż ulubionych potraw (39 proc.). Dla porównania podobne zdanie podziela zaledwie 16 procent mężczyzn.

Reklama

Aż 26 procent pytanych zrezygnowałoby z seksu dla czekolady!

- Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że dla seksu ludzie byliby skłonni porzucić jedzenie, pieniądze, sen. Te badania pokazują, że ludzie nie czerpią aż takiej przyjemności z seksu, aby stał się on nadrzędną wartością - komentuje badania seksuolog Ian Kerner.

Okazuje się również, że jedzenie stanowi jeden z istotnych czynników przy doborze partnera. 30 proc. "mięsożerców" zdradziło, że zrezygnowałoby randki z wegetarianinem. Okazuje się, że wegetarianie są bardziej tolerancyjni dla kulinarnych upodobań partnerów - zaledwie 4 proc. pytanych przyznało, że nie poszłoby na randkę z osobą jedzącą mięso.

Kuchnia okazuje się na tyle ważną przestrzenią, że 19 proc. respondentów rozstałoby się z osobą, która nie potrafi gotować.

- Jedzenie daje nam wiele informacji na temat partnera - to, co i jak je, zdradza nam jego nawyki, informuje czy dba o siebie - tłumaczy Vidya Rao, która zlecała badania.

Również nawyki żywieniowe mówią o naszych łóżkowych preferencjach.

Profesor psychologii Willy Pasini z uniwersytetu w Genewie doszedł do wniosku, iż istnieją ścisłe związki między jedzeniem a erotyzmem. Profesor alarmuje, że jeśli po trzydziestce wciąż chodzimy do Mc'Donalds'a po hamburgery na wynos, to "nie mamy wyobraźni i nie osiągnęliśmy seksualnej dojrzałości".

Rozwiązanie tego problemu jest jedno. Przede wszystkim, jak wynika z badań kobiety praktycznie nie są wstanie zrezygnować z jedzenia czekolady. Naukowcy podpowiadają, by przed planowanym seksem zadowolić kobietę kulinarnie - dobre jedzenie, zwłaszcza czekoladowe desery powodują wydzielanie się hormonu szczęścia. A to już jest dobra pozycja wyjściowa do sypialni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje