Reklama

Najgorsza rzecz jaką możesz powiedzieć swojej kobiecie

"Już Cię nie kocham"? "Mam kochankę"? "Już mi się nie podobasz"? Nic z tych rzeczy. Panie jeszcze gorzej reagują na inną deklarację. Nawet nie ważcie się wypowiadać jej w żartach!

Jakie słowa mogą sprawić, że każdej kobiecie odechce się żyć i w jednej chwili uzna samą siebie za mało atrakcyjną i pozbawioną seksapilu? Odpowiedź brzmi: "Może powinnaś przejść na dietę?". Nawet jeśli słowa te wypowiecie w dobrej wierze, to możecie nimi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Kobiety - co potwierdzono naukowo - nienawidzą, kiedy partner głośno wypowiada się o tym, co i w jakich ilościach zjadają. Nawet jeśli wcześniej poinstruowały go, że ma strzec ich postanowienia dotyczącego nie spożywania określonych produktów.

Reklama

Naukowcy z University of Minnesota dowiedli, że kobietom zachęcanym przez partnerów do podjęcia diety spada nie tylko ogólny poziom zadowolenia, ale przede wszystkim zaczynają one uważać siebie za osoby z nadwagą, co równa się ich zdaniem z brakiem fizycznej atrakcyjności.

Ponadto uczeni zauważyli, że zasugerowanie diety partnerce może poskutkować tym, że zacznie ona jadać nieregularnie i próbować eksperymentować ze środkami na odchudzanie.

Jak temu zaradzić? Przede wszystkim nie sugerować przejścia na dietę. Zamiast tego lepiej spróbować przekonać partnerkę do zdrowego trybu życia. Jest to oczywiście plan długoterminowy, ale może on przynieść pozytywne efekty stosunkowo szybko.

Dla przykładu: lepiej jest zaproponować drugiej połówce wspólny spacer po posiłku (co być może stanie się waszym zdrowym nawykiem) niż powiedzieć partnerce wprost, że powinna sobie odmówić lody, które zamierzała zjeść podczas wieczornego oglądania telewizji. Twój chytry plan może przeobrazić się w uprawianie sportu we dwójkę, co z kolei sprawi, że częściej będziecie lądować razem w łóżku.

Być może w ten sposób dziewczyna uświadomi sobie, że jej organizm potrzebuje zmiany na lepsze. Pamiętajcie - musicie, podobnie jak kobiety, przestać mówić wprost.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dieta | sport | seks i związki | partnerstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje