Reklama

Może być lepiej

Co jest najzdrowsze dla faceta? Eksperci są zgodni - małżeństwo. Czasy jednak takie, że co trzecie się rozpada. Zobacz, jakie są największe zagrożenia i co z tym można zrobić.

Morda moja

Reklama

23 proc. małżeństw rozpada się z powodu nadużywania alkoholu. Co więcej, jest to najczęściej alkoholizm męża. Prawdopodobnie też alkohol czy inne uzależnienia są w tle problemów, np. takich jak zdrada czy kłopoty finansowe. Jeżeli uważasz, że te twoje codzienne wieczorne piwa czy drinki to niewinne poprawiacze nastroju, musisz wiedzieć, że według naukowców częste picie oznacza picie kilka razy w miesiącu. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy zauważasz, że alkohol przynosi ci ulgę, odpręża, ułatwia kontakty towarzyskie.

Walka o kasę

30 proc. ludzi deklaruje, że nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najciemniejszych stron małżeństwa. Finanse są główną przyczyną 9 proc. rozwodów. Niestety, w naszym kraju pieniądze są wciąż tematem tabu. Pokutuje romantyczny mit, zgodnie z którym zakochana para powinna być ponad takie przyziemne sprawy. Błąd. Zanim się z nią zwiążesz, powinniście przedyskutować, jakie macie aspiracje życiowe, jak będziecie prowadzić domowy budżet, w jakim miejscu chcecie być za pięć lat, czy macie podobne podejście do oszczędzania i zarabiania. W ostatnich czasach pary coraz częściej spisują intercyzę.

Różnice

31 proc. rozwodzących się deklaruje, że niezgodność charakterów była podstawową przyczyną rozpadu związku. Stan zakochania sprawia, że dostrzegamy więcej podobieństw, a ślepniemy na ewentualne różnice.

Prawda o drugiej osobie objawia się dopiero po jakichś trzech latach trwania związku. Badania wskazują, że najlepsze i najtrwalsze związki tworzą ludzie podobni do siebie. Zastanów się, czy: wywodzicie się z podobnych środowisk, macie podobne wykształcenie, poglądy na istotne sprawy, takie jak trwałość małżeństwa, wierność, posiadanie dzieci, karierę. Weź pod uwagę fakt, że jeżeli któreś z was pochodzi z rodziny, w której był rozwód, macie znacząco większe szanse na powtórkę tego scenariusza.

Puste ręce

20 proc. kobiet twierdzi, że prezenty scalają związek. Nie chodzi o to, żeby się obsypywać drogimi prezentami. Nawet drobiazg, jeżeli jest starannie wybrany i ładnie zapakowany, zrobi wrażenie na każdej kobiecie. To dowód, że poświęciłeś czas, żeby się zastanowić, co mogłoby sprawić jej przyjemność, poszukać tego i zapakować.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje