Reklama

Mowa ciała ją rozbraja

Pokaż jak się poruszasz, jak siedzisz, jak stoisz, a powiemy ci, co cię męczy! Niewerbalny sposób komunikacji międzyludzkiej to mniej więcej 60 - 80 proc. całości wszelkich kontaktów. Wykorzystać to można w kontaktach z paniami...

Znaczna część naszego porozumiewania się odbywa się przy pomocy gestów, póz i pozycji, a także przez zachowanie pewnych odległości. Znakomita większość osób nie liczy się z istotą komunikowania niewerbalnego. Część intuicyjnie wyczuwa jego znaczenie, jednak nie wiąże danego odczucia z przekazem niewerbalnym. Dokładniej rzecz biorąc - w ogóle się nad nim nie zastanawia, bo i po co.

Reklama

Kobiety lepiej się ruszają

Tak często mówi się o kobiecej intuicji, zaś owa intuicja nie jest niczym innym jak umiejętnością odczytywania niewerbalnych wskazówek i porównania ich z sygnałami werbalnymi. Dlaczego akurat o kobiecej? To proste - kobiety znacznie bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na szczegóły - z pozoru nieistotne. Ile razy suszą swojemu mężczyźnie głowę za niewłaściwe spojrzenie, nieodpowiedni gest czy naganną pozę? Albo odczytują ze spojrzenia myśli, odczucia i pragnienia, jeszcze zanim on zdąży o czymś pomyśleć?

Słowa kłamią, ciało nie

Według Mehrabiana, jak kogoś odczuwamy, to w 7 proc. przekaz słowny, w 35 proc. brzmienie głosu, zaś aż 55 proc. to sygnały pozasłowne! Język słów, tak często odbierany jako jedyny w sposobie porozumiewania się, jest z gruntu fałszywy. Czyli można skłamać słowami, ale nie ciałem, ono nie ma zamiaru być nam wierne i prędzej czy później nas zdradzi.

Uważaj na strefę intymną

Podobno nie szata zdobi człowieka i nie oceniamy ludzi po wyglądzie. Tak naprawdę oceny każdego człowieka dokonujemy w ciągu 11 sekund. Co można ocenić w tak krótkim czasie? Przede wszystkim wygląd. Dlatego kluczowe jest pierwsze wrażenie.

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gestykulacja | reakcje | nogi | ciało | uczucia | mowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje