Męski pot poprawia kobietom nastrój

Wyziębieni, zmęczeni, przepracowani, znudzeni. Bardzo często właśnie tak czujemy się po długiej i mroźnej zimie, która w tym roku zdecydowanie nas nie oszczędzała. Na szczęście kalendarzowa wiosna już za chwilę, a wraz z nią słońce, aktywny wypoczynek i unoszące się wokół feromony...Czas na zmiany

Reklama

Jak pokazują statystyki, najwięcej par tworzy się właśnie wiosną. To teraz nasze organizmy emitują większe ilości feromonów, przyciągających do nas partnera. Związki te wysyłając sygnały o gotowości seksualnej, pobudzają sferę intymną osobników płci przeciwnej, powodując, że partner zaczyna się nami interesować. Teorię tę potwierdzają badania naukowców z Uniwersytetu w Liverpoolu, które to wykazały, że wydzielane przez nas feromony aktywują "seksualne" obszary mózgu osób w naszym otoczeniu. Udowodniono np. jeden ze związków męskiego potu - androstadienon - wyraźnie poprawia nastrój wdychającym go kobietom i zwiększa ich podniecenie seksualne.

Po skumulowaniu tego wszystkiego, powstaje niebezpieczna mieszanka wybuchowa, prowadząca właśnie do... zakochania. O ile dla singli to wymarzony czas "podbojów", osoby z długim stażem w związku mogą poczuć chęć odmiany, szaleństwa, krótko mówiąc - przerwania zimowej monotonii. Dlatego to właśnie wiosną, wbrew pozorom, często zmieniamy również partnera.

Jak więc przygotować się na ciepłe dni?

Przede wszystkim zadbajmy o nasze ciało i... duszę. Z samochodu przesiądźmy się na rower, a obfite zimowe posiłki zamieńmy na dietę z dużą ilością warzyw, owoców i wody. Częste jej picie poprawia elastyczność i wygląd skóry, a intensywny wysiłek fizyczny nie tylko wzmacnia mięśnie, ale i pozwala lepiej spać. Zyskujemy dzięki temu lepszą koncentrację i efektywność umysłową, która z pewnością nie zaszkodzi w nawiązywaniu nowych, wiosennych znajomości.

Organizm ludzki, podobnie jak zwierzęcy, rządzi się prawami natury. Dlatego na wiosnę niejako budzi się z zimowego snu. To wtedy właśnie powinniśmy o niego zadbać, fundując sobie odrobinę przyjemności. Mogą nią być słodycze i kawa, mogą być zdrowa dieta i więcej ruchu albo na przykład częstsze kontakty seksualne.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje