Reklama

Kobiety są puszczalskie?

Kobieta, która idzie z facetem do łóżka na pierwszej randce, jest "puszczalska". Mężczyzna w tej samej sytuacji może się pochwalić "zaliczeniem laski". Cały ten słownik wiejskiego macho ze słowami typu '"zaliczyć" czy "puszczalska" trzeba wyrzucić na śmietnik.

- Wreszcie zaprosił mnie na randkę. Bardzo dobrze się czuję w jego towarzystwie i wygląda na to, że ja mu też się podobam. Chciałabym się z nim przespać, ale nie wiem, czy wypada tak od razu. Kiedy się zgodzić? Na trzeciej randce? Dopiero po miesiącu znajomości? - zwierza się na jednym z internetowych forów aga23.

Reklama

Nie idź z nim do łóżka wcześniej niż na trzeciej randce. Mężczyźni gardzą kobietami, które łatwo zdobyli - nie wiadomo, kto to wymyślił, ale zawsze ktoś musiał być pierwszy. Winić można jego, kulturę, nas samych.

Być może tobie nie przeszkadza zabawa w stylu "oboje tego chcemy, ale poczekamy". Jeśli nie przeszkadza, twoja sprawa. Jeśli natomiast nazywasz kobiety, które idą z tobą do łóżka, bo było miło, "łatwymi", powinieneś smażyć się w piekle. Powielasz krzywdzący i głupi stereotyp. Ale czy jest ktoś, kto w ogóle tak uważa?

Tracey Cox w "Nie tylko hot sex, czyli jak stworzyć szczęśliwa parę" pisze: - Jakakolwiek jest przyczyna, nawet jeśli dyszy z pożądania (...) uwierz mi, skrycie chce, żebyś powiedziała "Nie, jeszcze nie teraz". Twierdzi, że nawet wyzwoleni mężczyźni, choć nie znoszą tak myśleć, też tak to czują.

Psychologia ewolucyjna nie tłumaczy chamstwa

- Mnie to nie przeszkadza - twierdzi Bartek Nowak, 27-letni prawnik z Krakowa. - Mam nadzieję, że słowo "łatwa" pokutuje tylko wśród towarzystwa jeżdżącego bmwicami i zarywającego laski na wiejskich dyskotekach, ale obawiam się, że jednak wiele normalnych osób też kupuje ten kit - mówi. A co na to seksuolodzy?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: laski | łóżka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje