Reklama

Kobietom zależy na wnętrzu

Kobiety zwracają uwagę na wygląd faceta nie dlatego, że są płytkie. Cechy zewnętrzne to tylko wskazówka, czy mężczyzna ma takie istotne dla nich cechy, jak:

PEWNOŚĆ SIEBIE Tacy mężczyźni mają większą szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji społecznej i zawodowej.

Reklama

HOJNOŚĆ Ewolucjoniści tłumaczą, że instynktowne upodobanie do hojnych facetów wiąże się z tym, że taki mężczyzna będzie bardziej skłonny podzielić się zasobami z kobietą oraz z ewentualnym potomstwem.

POCZUCIE HUMORU Tysiące lat prób i błędów nauczyły kobiety, że mężczyzna z wysokim IQ to najlepszy materiał genetyczny. Inteligentny poradzi sobie w każdej sytuacji. Poczucie humoru to najbardziej rzucający się w oczy przejaw inteligencji, dlatego dowcipny facet może być wzrostu siedzącego psa, a i tak nie będzie miał problemów ze zdobywaniem kobiet.

IM ZALEŻY NA WNĘTRZU... Kobiety interesuje to, kim jesteś, znacznie bardziej niż to, jak wyglądasz. Najlepszy dowód to to, że mnóstwo wyjątkowo pięknych kobiet chodzi z brzydalami.

...A WAM NA POZORACH W drugą stronę, niestety, to nie działa. Czy można sobie wyobrazić Micka Jaggera z nieciekawą, szarą myszą, mówiącego: Wiesz, kocham w niej jej wewnętrzne piękno? Nie można.

KOBIETA A STATUS Dla faceta kobieta jest zdobyczą. Symbolem statusu. Podobnie jak absurdalnie drogie zegarki, samochody czy jachty. Piękna kobieta u boku winduje mężczyznę wysoko w męskiej hierarchii stada.

•• SUKCES ZWIĘKSZA LIBIDO Działa tu też inna zasada. Awans, rosnące dochody, sukcesy sprawiają, że mężczyzna zaczyna mieć zwiększone libido. A przy wysokiej pozycji nie ma problemu ze zdobywaniem coraz młodszych i ładniejszych partnerek.

Jak pisze prof. Pawłowski: - Liczba rozwodów wywołanych awansem społecznym jest szczególnie wysoka w takich państwach, jak Polska, które dopiero od niedawna zdążają do świata dobrobytu i gospodarki wolnorynkowej.

SUKCES A WIERNOŚĆ Według badaczy partnerki mężczyzn o wysokim statusie materialnym i społecznym są wierniejsze. Zdrada zdarza się średnio raz na sto. Pechowcy o niższym statusie muszą liczyć się z tym, że zdrada kobiety zdarza się u 30 proc. par.

Beata Dżugaj/Malwina Pająk

Men's Health

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wnętrze | cechy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje