Reklama

Jakiego partnera wybiera kobieta? Zależy od pigułki

Pigułka antykoncepcyjna niesie za sobą pewne ryzyko - twierdzą naukowcy ze Szkocji. Nie chodzi jednak w tym wypadku o ryzyko zdrowotne, ale możliwość, że wybierzemy sobie ...kiepskiego partnera

Badania prowadzone wsród ponad dwóch tysięcy kobiet w USA, Kanadzie, Czechach i Wielkiej Brytanii pokazują, że kobiety zażywające pigułkę częściej wiążą się z mniej atrakcyjnymi mężczyznami.

Reklama

Pigułka = gorszy kochanek

Ich partnerzy okazują się też gorszymi kochankami. Te wnioski to owoc badań ankietowych, w których panie deklarowały, czy w chwili poznania partnera stosowały pigułkę i oceniały jakość późniejszego związku. Okazało się, że pod wpływem środków hormonalnych częściej decydowały się na partnera, który dawał większe szanse na trwały związek.

Gorszy seks, ale trwalszy związek

I rzeczywiście ich związki okazały się trwalsze, równocześnie jednak towarzyszyło im mniejsze zadowolenie z seksu. Naukowcy nie są w stanie w pełni wytłumaczyć tego efektu, przypuszczają jednak, że pigułka zakłóca mechanizm, który pomaga kobiecie ocenić, czy to coś między nią a partnerem to prawdziwa chemia.

Grzegorz Jasiński

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje