Reklama

Jak dobrze wypaść przed jej rodzicami?

Bez udziwnień

Na pierwsze spotkanie z teściami najlepiej wybrać klasykę - dżinsy, koszula i sportowa marynarka będą odpowiednie. Ekstrawagancja nie jest wskazana.  Jeśli masz wybujałą fryzurę, to doprowadź ją do ładu. Nosisz kolczyki? Najlepiej będzie jeśli ściągniesz je na twój debiut w domu teściów. Dobrym pomysłem może być też zakrycie tatuaży. Pamiętaj, że jeśli jej mama jest "starszej daty", to możesz wydać się jej podejrzanym jegomościem już na samym początku waszej znajomości. Aby tego uniknąć, lepiej nie afiszuj się swoim stylem. Lepszym rozwiązaniem jest powolne przyzwyczajanie do niego. Pamiętaj, że podczas pierwszej wizyty to teściowie są górą i to oni narzucają zasady.

Reklama

ZOBACZ DALEJ

Poczuj się jak... kandydat do Sejmu

Sprawianie dobrego wrażenia ma sporo wspólnego z polityką. Nasza rada - podczas wizyty u jej rodziców zachowuj się tak jak polityk starający się o kolejną kadencję w Sejmie. Wymieniaj uściski dłoni ze wszystkimi domownikami, dużo się uśmiechaj i z zaciekawieniem słuchaj tego, co mają ci do powiedzenia teściowie, ciotki i wszyscy bliscy twojej drugiej połówki. Nie odmawiaj poczęstunku czy małego drinka (ale pod żadnym pozorem nie wolno ci przesadzić!). Jeśli trafisz na rodzinny zjazd, na którym będą dzieci, to koniecznie się z nimi pobaw, chociaż przez chwilę. Podbijesz tym serca wszystkich zgromadzonych.

ZOBACZ DALEJ

Nie przychodź z pustymi rękami

Jesteś gościem i to z myślą o tobie przyszła teściowa gotowała obiad, a teść przywdział na siebie dawno nie noszony krawat. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zaskoczyć ich czymś pozytywnym, mimo, iż spodziewają się twojej wizyty. Dobrym wyborem będzie przyniesienie ze sobą dobrego wina albo przyrządzonej przez siebie przekąski. Pamiętasz świetny przepis swojej mamy? A może w stronach, z których pochodzisz jada się unikalne specjały? Przygotuj to i weź ze sobą!

ZOBACZ DALEJ

Musisz mieć coś do powiedzenia

Nie każdy przepada za gadułami, ale jeszcze gorsze są mruki, z których ciężko wydusić jakiekolwiek słowo. Włączaj się w rozmowy przy stole: nie wstydź się mówienia o swojej pracy i hobby czy przytaczania anegdot. Oczywiście pod warunkiem, że nadają się one do opowiedzenia przy rodzinnym stole. Unikaj natomiast rozmów o polityce. Jeśli twój przyszły teść popiera inną partię niż ty, to nie tylko możecie się o to pokłócić, ale w dodatku mogą zacząć padać pytania o kwestie światopoglądowe. Tych ostatnich, jakże zdradliwych i niebezpiecznych, wolelibyśmy uniknąć.

ZOBACZ DALEJ

Zaoferuj pomoc

Pokaż, że jesteś dobrze wychowanym mężczyzną i powiedz teściowej, że pomożesz przy zmywaniu i sprzątaniu po obiedzie. Prawie na pewno usłyszysz od niej, że jako gość nie powinieneś tego robić, ale dasz wyraźny sygnał, że odpowiednie maniery nie są ci obce. Możesz się nawet lekko narzucać, byle bez przesady.

Ponadto, odpowiedź "nie" oznacza, że masz przyzwolenie na swobodną rozmowę z teściem i jego ewentualnymi towarzyszami -  wujkami, kuzynostwem czy zięciami.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: teść | teściowa | partnerstwo | tatuaż | zaufanie | gotowanie | Rozmowa | dżentelmen | partnerka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje