Reklama

Jacy faceci częściej zdradzają?

Jesteś kobietą sukcesu, cenioną w pracy i odpowiednio wynagradzaną? Uważaj. Badania amerykańskich socjologów wskazują na to, że mężczyźni, którzy zarabiają mniej od swoich partnerek, częściej ulegają pokusie zdrady.

Zdaniem autorów pracy, której wyniki ogłoszono właśnie w Atlancie podczas dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Socjologicznego, mężczyzna w takim związku czuje potrzebę dodatkowego potwierdzenia swojej męskości, stąd większa skłonność do zdrady.

Reklama

Pięciokrotnie częściej!

Badania grupy osób w wieku od 18 do 28 lat, pozostających w stałym związku przez co najmniej rok wykazały, że mężczyźni w pełni utrzymywani przez żonę, czy partnerkę, dopuszczali się zdrady aż pięciokrotnie częściej niż ci, których wkład do domowego budżetu był porównywalny. Na szczęście - jak podkreślają socjolodzy z Cornell University - ta prawidłowość zmniejszała się z wiekiem. Była też mniej zauważalna u osób lepiej wykształconych i wierzących. Z drugiej strony okazało się, że częściej zdradzają też mężczyźni zarabiający znacznie więcej, niż ich partnerki.

Im bardziej niezależna...

Badania pokazały, że z punktu widzenia trwałości związku najkorzystniejsza jest sytuacja, kiedy kobieta zarabia trzy czwarte sumy, przynoszonej do domu przez męża. Mniej pogmatwane są związki zarobków i kobiecej skłonności do zdrady. Kobieta im bardziej niezależna, tym bardziej skłonna...

A co wy o tym sądzicie - zgadzacie się z obserwacjami amerykańskich naukowców? Czekamy na wasze komentarze.

Grzegorz Jasiński

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: facet | zdrady | jacy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje