Reklama

Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Idealny czas trwania łóżkowych figli jest prawdopodobnie o wiele krótszy niż myślisz. O ile krótszy? Sprawdź!

Choć większość ludzi wciąż fantazjuje o seksualnym maratonie, w pełni satysfakcjonujący stosunek płciowy zajmuje nam znacznie mniej czasu niż sądzimy. Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy uczeni.

Reklama

Sprawdź swój wynik

Dane dotyczące czasu trwania stosunku (liczonego od początku penetracji do wytrysku), zostały podzielone przez badaczy na różne grupy: "za krótki", "zbyt długi", "odpowiedni" i "pożądany". Ustalono, że stosunek płciowy trwający od 1 do 2 minut jest postrzegany przez większość jako zbyt krótki, podczas gdy stosunek 10-30 minutowy - jako stanowczo za długi. Jak wynika z badania, za odpowiedni respondenci uznali stosunek trwający od 3 do 7 minut, a najbardziej pożądany, według nich, mieści się w przedziale od 7 do 13 minut.

Niemniej jednak wielu mężczyzn i kobiet wciąż kurczowo trzyma się swoich oderwanych od rzeczywistości marzeń. Jedno z badań wskazuje nawet na wysoki odsetek kobiet i mężczyzn, którzy wierzą, że czas trwania stosunku nie powinien być krótszy niż 30 minut.

By zapobiec frustracjom

Według jednego z czołowych badaczy w tej dziedzinie, Erica Corty, takie wyniki tylko odzwierciedlają rozczarowanie i niezadowolenie uczestników badania ze swojego życia seksualnego.

- Tymi badaniami chcemy przede wszystkim obalić stereotypy o czasie trwania stosunku i zachęcić ludzi realistycznymi danymi, dotyczącymi zadawalającego i wystarczającego czasu dla stosunku seksualnego, a tym samym zapobiec ich seksualnej frustracji - mówi Corty.

Bo obciążenia wynikające z nierealistycznych oczekiwań i stawianych sobie zbyt dużych wymagań mogą jedynie pogorszyć jakość seksu.

- Zaprezentowane przez nas dane mogą pomóc niejednej osobie pozbyć się obaw i zredukować ilość zaburzeń psycho-seksualnych, które mają, paradoksalnie, bardzo istotny wpływ na czas trwania stosunku płciowego - zauważa badacz.

Tłum. MT

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seksualna | stosunek płciowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje