Reklama

Dlaczego wciąż jestem samotny?!

Ostatni raport CBOS (Centrum Badania Opinii Publicznej) pt. "Pytanie o miłość prawdziwą" wykazał, że jedynie 32% Polaków nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Aż 60% respondentów przyznało, że zdarzyło im się być zakochanym na śmierć! Po przeczytaniu raportu nasuwa się tylko jeden wniosek - miłość i stan zakochania są dla Polaków czymś nadzwyczaj ważnym.

Dlaczego zatem tak wielu z nas ma problemy ze znalezieniem sobie drugiej połówki? Często jest to kwestia nieśmiałości lub braku umiejętności interpersonalnych.

Stres nie sprzyja

Reklama

Może być to również spowodowane tym, że dana osoba ma nieuporządkowane życie. Jak głosi stare, mądre porzekadło - Żeby dać drugiej osobie szczęście i miłość najpierw trzeba pokochać siebie.  Zatem jeśli ktoś nieustannie żyje w stresie, ma niską samoocenę i nie posiada przyjaciół, nie może oczekiwać sukcesów w relacjach damsko - męskich. Jednak okazuje się, że nawet ludzie, którzy prowadzą bogate życie towarzyskie i osiągają sukcesy zawodowe, nie zawsze radzą sobie z tym radzą. 

Problemy z komunikacją

Okazuje się, że jedną z najważniejszych kwestii jest problem w komunikacji. Powszechnie wiadomo, że na ogólny wydźwięk naszego komunikatu składa się w 70% nasza mowa ciała, w 23% ton głosu, a w 7% treść rozmowy. Bardzo istotnym elementem, jest więc sam sposób poruszania się, mimika i gestykulacja. Nie można jednak zapominać o pozostałych dwóch aspektach, które jak się okazuje, są szalenie ważne. To, co mówimy i jak mówimy jest złotym kluczem do serca drugiej osoby!

Pierwszą rzeczą, którą trzeba sobie uświadomić jest fakt, że podczas rozmowy mężczyźni bardziej kierują się logicznym umysłem, a kobiety "emocjonalnym". W uproszczeniu można przedstawić to tak, że część słów wypowiedzianych do kobiety na poziomie logicznym - trafia w pustkę. Również mężczyźni często nie rozumieją przekazu kobiet, gdyż jest on bardzo nacechowany emocjami. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu.

Grunt to pasja

Jeśli jesteś kobietą, to powinnaś zwrócić uwagę na to, aby twój przekaz stał się bardziej rzeczowy - bogaty w konkrety i fakty. Nie zdziw się więc, jeśli twój kompan będzie zanudzony na śmierć kiedy opowiesz mu historię, która była hitem podczas rozmowy z koleżankami.

Mężczyzno - skup się na tym, aby twoje wypowiedzi były pełne emocji i pasji. Niech wypowiadane zdania będą bogate w opisy, dodawaj do nich ciekawe epitety. Nie logika, a uczucia będą tu najistotniejsze. Nie bójmy się wprowadzać pozytywnych zmian. Wystarczy trochę nad sobą popracować, a efekty będą zauważalne od razu. 

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: randka | seks | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje