Reklama

Dlaczego nie słuchamy kobiet?

Wiele kobiet skarży się na swoich partnerów, że nie słuchają co do nich mówią i nie reagują na prośby. Zapewne jest w tym wiele prawdy, ale także kobiety mają problemy ze słuchaniem swoich partnerów.

Reklama

Dlaczego tak się dzieje? Przecież komunikacja to podstawa udanego związku. Dzięki umiejętności rozmawiania można zażegnać wiele kryzysów, rozwiązać problemy. A jednak wiele związków rozpada się z powodu nieumiejętności rozmawiania.

Reklama

Niestety to ludzka natura - mówić więcej niż słuchać. Często - zarówno kobiety, jak i mężczyźni - uważają, że mówienie jest bardziej potrzebne niż słuchanie. Innym powodem do takiego zachowania może być fakt, że błyskotliwi i wygadani ludzie szybciej zyskują zainteresowanie innych, niż ci spokojni i małomówni.

Oto dlaczego mężczyźni nie słuchają kobiet

Słuchanie wymaga wysiłku

Uwierz bądź nie, obrażaj się bądź nie, ale słuchanie wymaga wysiłku i może dlatego mężczyznom się nie chce. Zauważ, że gdy ze skupieniem słuchasz swojej partnerki, twoje serce zaczyna szybciej bić, temperatura ciała podnosi się i szybciej oddychasz. Oczywiście, to wszystko może być wynikiem tego, że zupełnie nie zgadzasz się z tym, co mówi twoja partnerka, ale nawet w trakcie "neutralnej" rozmowy podobne są symptomy.

Przypuszczenia

Często powodem niesłuchania drugiej osoby jest fakt, że przypuszczamy co będzie dalej. I tak, gdy kobieta zaczyna opowiadać o tym, co widziała w sklepie, przypuszczamy jaki będzie dalszy ciąg "opowiadania". Po prostu wyłączamy się będąc przekonanym, do czego to prowadzi - znowu będzie chciała kupić sobie coś nowego. Ale możemy być zaskoczeni słuchając jej do końca, bo dalszy ciąg wcale nie musi być taki, jak się spodziewamy. Bo np. spotkała w czasie zakupów waszych znajomych i zaprosiła ich na piątek na kolację. I - uwaga - gdy wrócisz wtedy z pracy możesz być zaskoczony faktem, że macie gości na kolacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: problemy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje