Reklama

Dlaczego kobiety uprawiają seks?

Kobietę, która idzie do łóżka z miłości można znaleźć już tylko w bajkach. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań amerykańskich psychologów, według których Amerykanki decydują się na seks z zupełnie innych powodów.

Psychologowie Cindy Meston i David Buss na potrzeby swojej książki "Why Women Have Sex", przebadali życie seksualne ponad 1000 studentek z Teksasu. Powodów, dla których kobiety decydują się na pójście do łóżka, jest według nich co najmniej 200. Można je podzielić na kilka głównych kategorii, ale musimy was zmartwić: Miłość i pożądanie znalazły się na dole listy.

Reklama

Najważniejsze są motywacje materialne

- Nasze badanie pokazuje, że podczas gdy większość mężczyzn postrzega prawie wszystkie kobiety jako atrakcyjne seksualnie, to dla większości kobiet ponad 90 proc. mężczyzn jest zupełnie niepociągająca - podsumowują autorzy.

1 na 10 studentek przyznała się, że poszła do łóżka "za prezenty". Ale nie chodzi tylko o materialne korzyści. Jedna z uczestniczek badań powiedziała, że poszła do łóżka tylko po to, by... jej mąż wreszcie wyniósł śmieci. Inna kobieta oznajmiła, że uprawia seks z nudów, kiedy nie chce jej się kłócić z mężem.

Ponad 84 proc. kobiet przyznało się do tego, że zgadza się na seks "dla świętego spokoju".

Boli mnie głowa...

Do uprawiania seksu zachęcają panie także względy zdrowotne. Wśród przypadłości, które ustępują podczas zbliżenia, badane kobiety wymieniały m.in. ból głowy oraz długotrwały stres.

Studentki przyznawały się do uprawiania regularnego seksu z bliskim kolegą, który nie jest jednak ich oficjalnym partnerem. Na takie rozwiązanie zdecydowało się 60 proc. z nich.

Kobiety chodzą też do łóżka... ze współczucia. - Spałam z paroma facetami tylko dlatego, że zrobiło mi się ich żal - potwierdziła jedna z badanych kobiet.

Możecie to wykorzystać. A jeśli nie chcecie, żeby z wami kobiety chodziły do łóżka tylko z litości, to podajemy profil idealnego partnera (na podstawie badania Meston i Bussa): Trzeba być wysokim i mieć niski głos.

KP

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: łóżka | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje