Reklama

Czego ona ci nie powie?

Men's Health zapytał 700 kobiet o to, co ukrywają przed swoimi facetami. Oto cała prawda. Zastanów się, czy chcesz ją poznać.

Są tacy, którzy uważają, że im mniej się wie, tym człowiek jest spokojniejszy. My jednak, jako ludzie dociekliwi, postanowiliśmy zaryzykować. Kogo od czasu do czasu nie dręczy myśl, że jego partnerka nie mówi mu wszystkiego? Zwłaszcza że sami też od czasu do czasu, łagodnie mówiąc, przemilczamy pewne niewygodne fakty.

Reklama

Opinie specjalistów na temat tego, czy absolutna szczerość w związku jest rzeczywiście niezbędna, są różne. Ale z drugiej strony ukrywanie prawdy jest cholernie męczące na dłuższą metę. Wydaje się, że lepiej jest stworzyć związek, w którym obie strony nie muszą

się bać reakcji partnera na prawdę. Niestety, to wymaga szczerości także od ciebie.

1 NA 3 KOBIETY NIE MÓWI PARTNEROWI O TYM, ILU MIAŁA WCZEŚNIEJ PARTNERÓW

Kiedy się martwić? Tylko wtedy, gdy istnieje niebezpieczeństwo zarażenia się chorobą weneryczną. Co robić? Jeżeli jesteście ze sobą już jakiś czas i nagle przypadkiem odkryjesz, że coś było wcześniej na rzeczy, najrozsądniej jest po prostu milczeć. Badania na University of Kansas wykazały, że kobiety w szczęśliwym związku rzadko fantazjują o swoich eks. Było, minęło, teraz jesteś ty i ona koncentruje się na tobie. Ale, jeżeli faktycznie jej przeszłość nie daje ci spokoju, to zacznij od siebie.

Zadbaj o miłą, przyjacielską atmosferę i opowiedz jej kilka historyjek ze swojej przeszłości. Być może wtedy ona też ci coś opowie. Ale w chwili, gdy zmienisz się w oficera śledczego, możesz być pewien, że już pożałowała swojej szczerości. I więcej nie będzie ryzykować.

32 PROC. MIAŁO FLIRT W CZASIE TRWANIA ZWIĄZKU

Kiedy się martwić? Wtedy gdy zachowanie twojej partnerki wyraźnie się zmienia. Brakuje jej czasu dla ciebie, przestaje z tobą flirtować, śmiać się z twoich dowcipów, staje się milcząca i wycofana. Co robić? Zmiana zachowania jeszcze nie musi oznaczać zdrady. Zamiast rzucać oskarżenia niepoparte żadnymi dowodami, co sprawi, że jeszcze bardziej się w sobie zamknie, lepiej namów ją na rozmowę o Was. Powiedz, że się martwisz tym, co się między Wami dzieje, że chciałbyś wiedzieć, o co chodzi, i jak moglibyście wszystko naprawić.

Podczas rozmowy używaj jak najczęściej zaimków "my", "nas", "nasze". Badania psychologiczne wskazują, że używanie ich podczas partnerskich kłótni czy ciężkich rozmów sprawia, że pary szybciej dochodzą do porozumienia. Słowo "my" przypomina po prostu, że więcej was łączy niż dzieli.

1 NA 3 KOBIETY CZASEM FANTAZJUJE O INNYCH PODCZAS SEKSU

Kiedy się martwić? W ogóle się nie martwić. I tak się dziwimy, że tylko 32 proc. kobiet przyznaje się do fantazjowania o innych mężczyznach podczas uprawiania seksu z partnerem. Dr Ian Kernel, seksuolog, twierdzi, że to zupełnie normalne. "To dobry sposób, żeby dodać trochę pikanterii do seksu, i wcale nie musi oznaczać, że ona ma jakieś plany wobec obiektu fantazji".

Co robić? Nic. No chyba że masz z tym problem. No, ale z ręką na sercu, czy tobie się to nie zdarza? Albo czy nie podniecają cię fantazje o seksie w trójkącie? Ale jeżeli domagasz się wyłączności, posłuchaj Lou Paget, seksuolog i autorki poradników ("365 dni zmysłowego seksu", wyd. MUZA), która radzi, żeby po prostu zapalić światło. Kontakt wzrokowy pomoże jej skoncentrować się na tobie.

48 PROC. KOBIET OD CZASU DO CZASU ZASPOKAJA SIĘ SAMA

Kiedy się martwić? Wcale się nie martw. Wykonałeś dobrą robotę. Dr Lori Buckley, seksuolog, twierdzi, że kobiety masturbują się częściej wtedy, gdy mają udane życie seksualne. "Im więcej dobrego seksu, tym większą kobieta ma na niego ochotę".

Co robić? Możesz wprowadzić trochę odmiany. Buckley sugeruje, że jeżeli kobieta zaspokaja się sama, może to świadczyć o tym, że ma fantazje, którymi obawia się podzielić z tobą, albo czeka na twoją inicjatywę. Niech nie czeka. Obejrzyjcie razem jakiś erotyczny film albo wybierzcie się razem do seks-shopu.

8 NA 10 KOBIET UKRYWA CENĘ ZAKUPIONYCH RZECZY

Kiedy się martwić? Jeżeli macie osobne konta, a ona sama na siebie zarabia, to ostatecznie co cię to obchodzi. Problem się pojawia, jeśli nie macie dogadanych kwestii finansowych i z waszego wspólnego konta znikają pieniądze na życie.

Co robić? Aż 97 proc. Polek uważa, że na smutki najlepsze jest buszowanie po sklepach. Seks ceni sobie o 6 proc. kobiet mniej - wynika z sondażu opublikowanego ostatnio przez "Newsweek". Może twoja partnerka

jest smutna, a ty tego nie zauważasz. A może to jej zemsta za to, że sam kupujesz sobie drugie gadżety. Tak czy inaczej, bez rozmowy się nie obejdzie.

Jacek Szumski

Men's Health

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Men's Health | seks | zdrada | małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje