Reklama

Czego kobieta chce od mężczyzny

Chcesz się dowiedzieć, na jakie cechy kobiety zwracają szczególną uwagę przy wyborze partnera? My - dzięki użytkowniczkom INTERIA.PL - już wiemy. A oto nasze ustalenia...

W zeszłym tygodniu zamieściliśmy w serwisie Kobieta ankietę do tekstu pt: "Facet na jedną noc czy na całe życie?". Odpowiedziało na nią kilka tysięcy naszych internautek. Sprawdzaliśmy za jej pomocą najbardziej pożądane przez kobiety cechy u mężczyzn. Teraz prezentujemy przełamujące stereotypy wyniki.

Reklama

Fakty i mity

Otóż panowie, świat się zmienia, kobiety się zmieniają i na szczęście zmieniają się ich preferencje seksualne. Nasze panie nie szukają już, jakby się mogło wydawać, silnych, pięknych i bogatych facetów. Ku pokrzepieniu waszych serc informujemy, że kobiety najwyżej cenią u mężczyzn - uwaga - zarówno stałość w uczuciach (19 proc. internautek), odpowiedzialność (17 proc.), opiekuńczość (13 proc.), jak i inteligencję (10 proc.). Jesteście zaskoczeni? Dla kobiet, wbrew powszechnemu przekonaniu, np. ilość zarabianych pieniędzy nie jest najistotniejszą poszukiwaną cechą u kandydata na stałego partnera. Zaledwie 8 proc. z nich przyznało, że zwraca uwagę na zawartość waszego portfela. Zresztą, jak wynika z badania, od ilości posiadanych przez was pieniędzy na koncie, ważniejszy jest dla nich wasz wygląd zewnętrzny. Przynajmniej tak deklaruje 9 proc. naszych respondentek.

Facet nie musi być seks-maszyną

Ku naszemu zaskoczeniu, wcale nie najważniejsza, dla użytkowniczek portalu INTERIA.PL, jest sprawność seksualna partnera (tylko dla 6 proc. pań była to cecha najistotniejsza). Nieważna zdaje się być też i pomysłowość (3 proc.), i pozycja społeczna (2 proc.), a także ambicje zawodowe partnera (2 proc.). Jest to swego rodzaju dowód przemawiający za tym, że nasze panie nie są, jak większość z was uważa, materialistkami. Pytania o te cechy były podchwytliwe, gdyż ściśle przekładają się one na wysokość waszych dochodów. Zdecydowanie ważniejsze wydaje się być dla kobiet męskie poczucie humoru, bo aż 8 proc. internautek przyznało, że jest to dla nich najatrakcyjniejsza męska cecha. Widać współczesnym kobietom brak pieniędzy łatwiej przełknąć u boku z mężczyzną, który umie zażartować.

Bardzo nas zdziwiło, że w grupie najbardziej cenionych przez kobiety męskich cech nie znalazła się - myśleliśmy, że ważna dla kobiet - gotowość mężczyzny do inwestowania w dzieci. Tylko dla 1 proc. kobiet ma to jakieś większe znaczenie. Uważana za synonim męskości siła fizyczna nie ma dla pań-internautek prawie żadnego znaczenia. Więc zamiast do siłowni panowie, przejdźcie się lepiej do biblioteki po poradniki uczące odpowiedzialności i czułości.

MT

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: cechy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje