Reklama

Co sprawia, że ludzie są atrakcyjni seksualnie?

Co sprawia, że mężczyźni i kobiety są dla siebie atrakcyjni seksualnie? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci, którzy studiowali prace naukowe na ten temat.

Reklama

Co kręci mężczyzn w kobietach? Według naukowców uniwersytetu z Rochester najbardziej czerwony strój. Jest to pierwsza rzecz, jaka rzuca się mężczyźnie w oczy, więc na nią zwraca uwagę. Do tego pełne usta pociągnięte mocno kontrastującą .

Reklama

Bardzo ważną kwestią jest zapach. To on jako drugi przyciąga uwagę mężczyzny. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Sidney wykazało, że w ciągu cyklu menstruacyjnego są okresy, w których kobieta pachnie zdecydowanie lepiej dla mężczyzny i wydaje się być dla niego bardziej atrakcyjna niż ma to miejsce w pozostałych jego fazach.

Chodzi oczywiście o okres owulacji - fazę płodną u kobiet. Z kolei z innych badań wynika, że mężczyźni, którzy są bardziej symetrycznie zbudowani, wydzielają zdecydowanie atrakcyjniejszy seksualnie dla kobiety.

A jak to działa w drugą stronę? Na co kobiety zwracają uwagę na samym początku? Przede wszystkim na wzrost. Zespół brytyjskich naukowców z Open University przebadał ponad 10 tysięcy osób urodzonych w 1958 roku. W momencie prowadzenia badań wszyscy ankietowani mieli 42 lata.

Z brytyjskich badań wynika, że kobiety jednak preferowały mężczyzn o wzroście wyższym niż średni. Największym powodzeniem cieszyli się panowie ze wzrostem 183 cm, co nie pozostawało bez przełożenia na ich sukcesy reprodukcyjne. Wyżsi panowie częściej posiadali potomstwo.

Kierowniczka zespołu badawczego, Daniel Nettle, zwraca uwagę, że kobiety zawsze pożądały wysokich mężczyzn, gdyż za tymi na ogół stała siła fizyczna, władza i pieniądze. Matki, pragnące tego samego dla swoich dzieci, właśnie takich mężczyzn najchętniej wybierają na ojców.

Z kolei dr Stephen Emlen i jego koledzy z Cornell University przeprowadzili badania, w których udział wzięło 1000 osób w wieku między 18. a 24. rokiem życia. Ich zadaniem było uporządkowanie najważniejszych cech świadczących o atrakcyjności potencjalnego partnera, takich jak: wygląd, zdrowie, status społeczny, ambicja. Na samej górze listy sporządzonej przez osoby zainteresowane znalezieniem stałego partnera była oczywiście wierność i przywiązanie do rodziny.

O dziwo, kobietom nie podobają się mężczyźni, którzy się uśmiechają. Doktorzy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej przeprowadzili badania, które udowadniają, że kobietom nie po drodze z uśmiechniętymi mężczyznami.

Czemu uśmiech nie jest dla kobiet zbyt atrakcyjny? Kanadyjczycy sądzą, że można to wyjaśnić badaniami, które pokazywały, że uśmiech jest kojarzony z brakiem dominacji, co pozostaje w zgodzie z normą płciową wycofanej i poddającej się kobiety, lecz już nie ze stereotypem silnego mężczyzny. Wcześniejsze studia sugerowały również, że szczęście sprawia wrażenie emocji wyglądającej wyjątkowo kobieco.

Więc, czy mężczyźni powinni przestać się uśmiechać, aby poderwać kobietę? Skąd że! To od uśmiechu często zaczyna się flirt, a później pojawia się zapach, dotyk i już gotowe.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kobieta | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje