Reklama

Co ma orgazm do chodzenia?

Kobiety, które częściej doświadczają orgazmu chodzą w bardzo specyficzny sposób. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj!

Szkoci i Belgowie przeprowadził badania nad związkiem między kobiecymi orgazmami, a sposobem chodzenia. 16 kobiet uczestniczących w badaniu wypełniło kwestionariusz na temat swoich zachowań seksualnych, a następnie zostało sfilmowanych podczas przechadzania się w miejscach publicznych.

Reklama

Orgazm pochwowy, a styl chodzenia

Kasety wideo zostały przeanalizowane przez dwóch seksuologów i dwóch asystentów, przeszkolonych w dziedzinie seksuologii, którzy nie widzieli kwestionariuszy, a tym samym nie mieli pojęcia o historii orgazmów badanych kobiet.

Wyniki badań pokazały, że seksuolog może nawet w 80 proc. poprawnie przewidzieć tendencje kobiet do przeżywania orgazmów pochwowy, tylko i wyłącznie na podstawie obserwacji sposobu ich poruszają się.

Okazuje się, że kobiety doświadczające orgazmów robią dłuższe kroki i większe rotacje kręgosłupem. - Odzwierciedla to swobodny i energiczny chód, podczas którego odblokowywany jest przepływ energii - od nóg poprzez miednicę do kręgosłupa - wyjaśnia jeden z ekspertów.

Zablokowany mięsień miednicy

Istnieją jeszcze inne wiarygodne wytłumaczenia uzyskanych wyników. Według jednego z nich, to cechy anatomiczne mogą predysponować kobietę do odczuwania większej bądź mniejszej satysfakcji seksualnej. W jaki sposób? Zablokowany mięsień miednicy, który może być powiązany z zaburzeniami natury psychoseksualnej, może osłabiać intensywność reakcji seksualnych, a co za tym idzie, sposób odczuwania orgazmu pochwowego, jak i właśnie - zmienić chód. Oprócz tego kobiety doświadczające pochwowego orgazmu mogą czuć się zdecydowanie bardziej pewne swojej seksualności, co może znaleźć odzwierciedlenie właśnie w sposobie, w jaki się poruszają - tłumaczą seksuolodzy.

Ta kobieca pewność siebie może być także rezultatem związku, jaki kobieta tworzy z partnerem - orgazm pochwowy jest silnie powiązany z wysoką jakością relacji partnerskich, w tym i seksualnych.

Tłum. MT

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: chodzić | orgazm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje