Reklama

Co czyni nas atrakcyjnymi? Sprawdź!

Naukowcy ułożyli listę pożądanych cech osobowości, które powodują, że jesteśmy postrzegani jako atrakcyjni dla płci przeciwnej. Zobacz, co znajdujemy na początku owej listy.

Zapach

Reklama

Badanie wykazało, że w ciągu cyklu menstruacyjnego są okresy, w których kobieta pachnie zdecydowanie lepiej dla mężczyzny i wydaje się być dla niego bardziej atrakcyjna niż ma to miejsce w pozostałych jego fazach. Chodzi oczywiście o okres owulacji - fazę płodną u kobiet. Z kolei z innych badań wynika, że mężczyźni, którzy są bardziej symetrycznie zbudowani, wydzielają zdecydowanie atrakcyjniejszy seksualnie zapach dla kobiety.

Poczucie humoru

Istniało wiele wzmianek na temat tego, że poczucie humoru jest jedną z cech najbardziej poszukiwanych u potencjalnego partnera. Z tego względu naukowcy w swoim badaniu zwrócili uwagę również i na tę wyjątkową cechę człowieka. Okazało się, że poczucie humoru odgrywa naprawdę ważną rolę w doborze płciowym. Jednak jego znaczenie zależy od płci.

- Kobietę przyciąga mężczyzna, który potrafi ją rozśmieszyć do łez, natomiast mężczyznę pociąga kobieta, która śmieje się z jego dowcipów - tłumaczy Eric Bressler z McMaster University.

Wierność do grobowej deski

Lista cech, które czynią nas atrakcyjnymi dla potencjalnych partnerów seksualnych, jest bardzo długa. Niestety, nie da się określić jej dokładnej kolejności. Jednak, co do jednej z nich nie ma absolutnie żadnych wątpliwości: zawsze na górze owej listy naukowcy znajdowali wierność, czyli cech osobowości, która jest najtrudniejsza do wcześniejszego rozpoznania. Pomimo wszystkich różnic między kobietami i mężczyznami, dla obu płci to ona była tą najbardziej pożądaną.

Stephen Emlen i jego koledzy z Cornell University przeprowadzili badania, w których udział wzięło 1000 osób w wieku między 18. a 24. rokiem życia. Ich zadaniem było uporządkowanie najważniejszych cech świadczących o atrakcyjności potencjalnego partnera, takich jak: wygląd, zdrowie, status społeczny, ambicja. Na samej górze listy sporządzonej przez osoby zainteresowane znalezieniem stałego partnera była oczywiście wierność i przywiązanie do rodziny.

- Wszystko, co czyni osobę dobrym rodzicem, zaangażowanie i wierność seksualna, są cechami najbardziej atrakcyjnymi dla osób, które pragną znaleźć stałego partnera - konkluduje Emlen.

Tłum. MT

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: poczucie humoru | wierność | naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje