Reklama

Chcę być tatą!

Podobno nie ma odpowiedniego momentu, by zdecydować się na dziecko. Zawsze będziemy zbyt młodzi, za bardzo przywiązani do wolności i będziemy mieli za mało pieniędzy. Przynajmniej pozornie.

Świadoma decyzja o macierzyństwie przychodzi z trudem. Młode kobiety, którym w dzisiejszych czasach niejednokrotnie bardziej zależy na rozwijaniu swojej kariery zawodowej czy naukowej niż na realizowaniu się jako matki, trudno jest przekonać do tego, że zegar biologiczny wybił już odpowiednią godzinę. Zwłaszcza, kiedy to mężczyzna chce być ojcem, a kobiecie do myślenia o sobie jako matce jest naprawdę daleko.

Reklama

Od czego kobiety uzależniają to, czy zdecydują się na dziecko? 30 proc. z nich, zapytanych o to przez serwis Kobieta, zrzuca odpowiedzialność na pieniądze - zdecydują się na macierzyństwo, gdy poprawią się ich warunki finansowe. Niewiele mniej, bo 28 proc., podejmie tę decyzję, kiedy będą na to psychicznie przygotowane. Na odpowiedniego partnera jako ojca swoich dzieci czeka 12 proc. ankietowanych. Tyle samo nie chce mieć potomstwa w ogóle.

Pocieszająca jest tylko postawa 17 proc. kobiet, które zdecydowane są rodzić mimo wszystkich przeciwności.

Wniosek: jeśli chcesz być tatą, zapewnij swoją ukochaną słowem i czynem, że na to miano zasługujesz, a ciąża i wychowanie dziecka nie będzie tylko jej sprawą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje