Reklama

Zaskakująca wiadomość dla heteroseksualnych mężczyzn

Wyłącznie heteroseksualni mężczyźni nie istnieją? /123RF/PICSEL

Uważasz się za wzorzec heteroseksualnego faceta i nigdy nawet nie popatrzyłbyś na drugiego mężczyznę? Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Cornella mają dla ciebie zaskakującą wiadomość - podaje "The Sun".

Reklama

Jestem homo, hetero czy biseksualny? Może nie jest to pytanie, którym zaczynamy niedzielną dyskusję przy rodzinnym obiedzie, ale na pewno wielu facetów przynajmniej raz w życiu zadało je sobie przed lustrem.

Co nas kręci i podnieca?

Z takim zagadnieniem badawczym postanowili się też zmierzyć amerykańscy psychologowie, żeby sprawdzić, ile prawdy jest w popularnym podziale orientacji seksualnej na osoby lubiące płeć przeciwną i własną (lub obie).

Reklama

Podczas badań przeprowadzonych przez badaczy z Uniwersytetu Cornella, jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich uczelni, pokazano grupie wolontariuszy obojga płci serię filmów pornograficznych.

Filmy te zawierały sceny zarówno hetero, jak i homoseksualne. Podczas seansu psychologowie sprawdzali, co podnieca uczestników badania, i na jakie reagują bodźce.

Wszyscy jesteśmy biseksualni?

Kobiety wykazały podobne zainteresowanie nagraniami aktów seksualnych obydwu płci, mężczyźni natomiast z równą atencją i zaangażowaniem przeżywali sceny, w których aktorzy i aktorki... brali sprawy w swoje ręce.

Co to oznacza? Według psychologów prowadzących badanie, w stu procentach heteroseksualnych mężczyzn - i kobiet - najpewniej na świecie nie ma, wszyscy zatem jesteśmy - w mikroskopijnym lub całkiem sporym stopniu -  biseksualistami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje