Reklama

Zapytaj ją, o czym fantazjuje - poznasz jej charakter!

Możecie wywnioskować sporo o was obojgu patrząc na to, co was kręci /123RF/PICSEL

Marzysz o trójkącie albo fantazjujesz o byciu związanym podczas seksu? Wszyscy mają jakieś fantazje seksualne. Okazuje się, że mogą one powiedzieć o nas całkiem sporo.

Amerykańscy naukowcy przebadali 4000 osób w wieku od 18 do 87 lat z uwzględnieniem obu płci, różnych gustów i orientacji seksualnych. Uczestnicy mieli opisać swoje fantazje seksualne swoimi słowami oraz odpowiedzieć na prawie 400 pytań związanych z tym tematem. Następnie przeszli badania mające określić ich osobowość. 

Reklama

Większość cech charakteru można było połączyć z konkretnymi fantazjami.

1. Romantycznie i spokojnie

Ludzie, którzy fantazjują o relaksujących i spokojnych doświadczeniach przeważnie są na co dzień zestresowani. Jeśli marzysz o nastrojowych nocach 1 na 1 z dobrą atmosferą, być może świeczkami i delikatną przyjemność, to zapewne dlatego, że normalnie jesteś kłębkiem nerwów i przejmujesz się wszystkim. Ludzie zestresowani rzadziej fantazjowali o nowych eksperymentach w łóżku i seksie grupowym. - To stresujące sytuacje, nowy świat - tłumaczą naukowcy. - Pojawia się strach, że coś pójdzie nie tak.

2. Sprawianie komuś przyjemności

Kochankowie czerpiący przyjemność wtedy, gdy druga strona jest zadowolona, to ludzie ugodowi i życzliwi. Dbają o dobro innych i cieszy ich, kiedy są za to doceniani. Ci respondenci nie fantazjowali o seksie bez emocji i zobowiązań, nie byli też chętni na żadne ekstremalne aktywności.

3. Łamanie tabu

Na drugim biegunie są fani jazdy bez trzymanki, dziwacznych eksperymentów. Tacy ludzie uwielbiają w codziennym życiu adrenalinę i nowe doznania.

4. Dbałość o szczegóły

Część badanych opowiadała o swoich fantazjach bardzo szczegółowo - skupiali się na konkretnych informacjach: otoczeniu, muzyce, detalach u partnera etc. To perfekcjoniści. Niezbyt skorzy do kosmatych myśli o wychodzeniu poza granicę i próbowaniu, np. BDSM.

5. Trójkąty i przypadkowy seks

Nietrudno się domyślić, że takie fantazje mają głównie ekstrawertycy. Co ciekawe jednak, tak jak ich poprzednicy, rzadko podawali dzikie orgie jako swoje upodobania. 

6. Mroczne fantazje

Tutaj małe zaskoczenie: najczęściej o nietypowych, ekstremalnych rzeczach fantazjują... ludzie nieśmiali. Autorzy badania mówią, że może być to skutek tego, ze introwertycy boją się mówić na głos o swoich upodobaniach. Skrywane ewoluują w naprawdę pokręcone fantazje.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje