Reklama

Zaproś swoją byłą... do łóżka!

Seks z byłą partnerką może paradoksalnie pomóc wam w życiu po rozstaniu /123RF/PICSEL

Okazuje się, że seks z byłą dziewczyną w większości przypadków nie przeszkadza w rozstaniu. Co więcej może nawet pomóc w pogodzeniu się z tym, że nie jesteście już razem i ruszeniu dalej po zerwaniu.

Naukowcy przeprowadzili badania na kilkuset singlach będących świeżo po rozstaniu. Sprawdzono, jak czuli się zaraz po zakończeniu związku i dwa miesiące później. Szczególną uwagę zwrócono na tę grupę, która przyznała się do tego, iż odbyła stosunek ze swoimi ex-partnerami. 

Reklama

Badaczy interesowało to, czy i jak respondenci byli emocjonalnie przywiązani do swoich byłych. 

Okazało się, że większość z tych, którzy zdecydowali się pójść do łóżka nawet po rozstaniu nie zmieniło swojego nastawienia do zakończonego już związku. Mówiąc krótko: nie poczuli nagle potrzeby wrócenia do siebie. 

Uświadomili sobie także, że podjęli dobrą decyzję, a seks z byłym partnerem pomógł im pogodzić się z decyzją. Badani w większości powiedzieli, że nie czuli stresu ani skrępowania.

- To badanie sugeruje, że powszechne społeczne potępienie seksu z byłymi nie jest do końca słuszne - komentuje opublikowane wyniki jedna z autorek badania z Uniwersytetu Wayne State. - Warto zwrócić uwagę na motywację tych, którzy dążą do stosunku z byłym partnerem. To głównie ci, którzy mają problemy, żeby poradzić sobie z rozstaniem. Może powinniśmy się przyjrzeć temu bliżej i spojrzeć na to jako na jeden ze sposobów na poukładanie sobie wszystkiego w głowie.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje