Reklama

Zanim przeżyje orgazm...

Sprawa przeżywania orgazmu przez kobiety jest zjawiskiem wieloczynnikowym, a przez to skomplikowanym - mówi dr Stanisław Dulko, specjalista seksuolog. I w sumie nic by to w naszej świadomości nie zmieniło, gdyby nie fakt, że nasz ekspert na tym nie kończy...

Dr Stanisław Dulko był gościem wspólnego czata INTERIA.PL i Super Expressu, podczas którego wyjaśnił kilka ważnych kwestii, m.in. te związane z tajemnicami kobiecego orgazmu. Zanim do niego dojdziemy, zacznijmy od początku. Oto najważniejsze zagadnienia.

Reklama

Czy brak współżycia może wpływać na psychikę?

Ależ oczywiście. Sukces w życiu intymnym człowieka chyba (w zależności od sytuacji życiowej i wieku) najbardziej przekłada się na sukces życiowy i nadaje to sens wszystkiemu.

Jaki wiek jest odpowiedni na rozpoczęcie współżycia?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim trzeba być osobą zakochaną i musi być to Wasza obopólna decyzja. Przy okazji tylko przypominam w Polsce wiekiem granicznym na rozpoczęcie aktywności seksualnej jest ukończone 15 lat.

Jaka pozycja jest najlepsza na rozpoczęcie współżycia?

Jest w tym ważny szczegół dla kogo jest to rozpoczęcie, dla kobiety czy mężczyzny. Oczywiście nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Często zalecaną przeze mnie pozycją jest tzw. na jeźdźca lub na łabędzie.

Jakie wybrać formy zabezpieczeń?

Osobami najbardziej kompetentnymi w zakresie antykoncepcji są lekarze ginekolodzy. W zależności od sytuacji kobiety, w tym zdrowotnej, można podjąć właściwą decyzję co do rodzaju antykoncepcji.

W jaki sposób można zwiększyć popęd seksualny u kobiety?

To jest bardzo złożona sprawa. Należy rozpocząć od badań neurohormonalnych między innymi - hormony płciowe żeńskie, prolaktyna, hormony tarczycy i inne. Następnie z tymi wynikami należałoby zgłosić się do endokrynologa, ginekologa, a najlepiej seksuologa. Wskazana być może byłaby interwencja psychologa.

Czym może być spowodowany brak ochoty na seks u mężczyzn?

Wieloma czynnikami. Rozpoczynając od sytuacji konfliktowych wewnątrz związku, poprzez różnego rodzaju choroby np. nadciśnienie, cukrzyca i wiele innych oraz przyjmowane leki. Każdy przypadek należy rozpatrywać bardzo indywidualnie. Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa.

Gdzie jest punkt G???

Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, 3-4 cm od wejścia do pochwy w postaci małej grudki.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks | orgazm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje