Reklama

​Zakazany owoc: Jak często chcemy tego, czego nie możemy mieć?

Wielu z nas pożąda osoby, której nie może mieć /123RF/PICSEL

Czy świadomość tego, że nie można z kimś być sprawia, że bardziej się go pożąda? Okazuje się, że tak. To zaskakujące, jak wiele osób przyznaje, że sekretnie kocha się w osobie, która jest daleko poza ich zasięgiem. Z wielu względów.

Badania przeprowadzone przez firmę OnePoll na zlecenie serwisu Eden Fantasys wykazały, że aż 57 proc. Amerykanów czuje lub czuło kiedyś coś więcej względem osoby, co której raczej nie powinni wzdychać. 

Chodzi tu o cudze żony i mężów, narzeczonych, chłopaków, dziewczyny, ale również o szefów, podwładnych, współpracowników czy nawet... członków rodziny swoich partnerów.

Ale nie wszyscy poprzestali tylko na samych kosmatych myślach czy romantycznych fantazjach. Jedna trzecia z tych osób przeszła do czynów i zdarzyło im się mieć jakąś niedwuznaczną sytuację, która wykraczała daleko poza przyjęty konwenans.

Reklama

Badani najczęściej fantazjowali o partnerze bądź partnerce przyjaciela/znajomego (aż połowa ankietowanych!) czy "kogokolwiek, kto jest obecnie w związku, a ty o tym wiesz" (46 proc.). 

Autorzy badań założyli także, że spotykanie się z żoną czy mężem znajomego nawet po ich rozwodzie nie jest właściwie, więc zapytali i o to. To oczywiście zdarzało się równie często.

Ciekawe wyniki dotyczą spotykania się z rodzeństwem byłego partnera. Przecież kiedy zrywasz z dziewczyną, to od razu startujesz do jej siostry, prawda? Ale żarty na bok, bo 34 proc. badanych chciałoby tego spróbować.

Na kolejne pozycji z wynikiem 32 proc. znalazło się fantazjowanie o osobie 20 lat lub więcej starszej lub młodszej. 30 proc. miało nieprzyzwoite myśli o szefie albo współpracowniku.

Zakazany owoc smakuje najlepiej, ale trzeba z niego zapłacić. 59 proc. tych, którzy go spróbowali, przyznaje, że żałuje tej decyzji. Połowa musiała mierzyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami - niszczy to znajomości i związki. 30 proc. tych osób musiało odejść z pracy.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje