Reklama

Za darmo brzmi pysznie: Niektóre kobiety umawiają się tylko po to

Chętnie zgodziła się na kolację? Być może chce tylko dobrze zjeść za twoje pieniądze /123RF/PICSEL

W większości przypadków nadal to mężczyzna płaci za kolację i drinki, szczególnie w przypadku pierwszej randki. Są kobiety, które z różnych przyczyn nalegają na inny podział kosztów, ale są i takie, które z premedytacją wykorzystują ten konwenans.

Wyniki najnowszych badań opublikowane na łamach dziennika Amerykańskiego Towarzystwa Osobowości i Psychologii Społecznej obnażyły smutną prawdę o tym, dlaczego część kobiet chce się z tobą umówić. Chodzi tylko o darmowy posiłek.

Według ekipy badaczy z Azusa Pacific University aż jedna trzecia heteroseksualnych kobiet zgadza się na propozycję kolacji z facetem, który ich nie interesuje tylko po to, żeby wypróbować za darmo tę czy inną restaurację albo po prostu dobrze zjeść, nie płacąc ani grosza.

Naukowcy przeprowadzili dwie tury badań, łącznie na ponad 1000 singielek i zapytali o to, czy zdarzyło im się wybrać na randkę tylko ze względu na darmową kolację. Ponad 30 proc. badanych odpowiedziało "tak". Większość dodała, że nie widzi w tym żadnego problemu.

Reklama

Co ciekawe, te ostatnie wykazywały podobne cechy charakteru. Autorzy badań podjęli próbę ustalenia osobowości kobiet, które umawiają się z facetami ze względów materialnych. 

Okazało się, że odznaczają się czymś, co specjaliści nazywają "mroczną triadą": skłonnością do zachowań psychopatycznych, makiawelizmem i narcyzmem.

Poza tym ta grupa badanych była bardziej skłonna do jednonocnych przygód, udawania orgazmów i wysyłania niegrzecznych zdjęć.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje