Wszystko, co musisz wiedzieć przed seksem na pierwszej randce

Seks na pierwszej randce - warto czy nie? /123RF/PICSEL

Dążyć za wszelką cenę do zbliżenia na pierwszej randce czy nie? Zanim, drodzy panowie, zaczniecie twierdząco kiwać głową, przeczytajcie kilka zdań zaczerpniętych z poradników ekspertów. Chyba, że nie interesuje was nic więcej poza niezobowiązującą przygodą.

Reklama

Pierwszy kontakt intymny z nową partnerką to ważne wydarzenie dla kształtującego się dopiero co związku.

Zasad dotyczących wyboru odpowiedniego terminu jest co najmniej kilka. Jedni uważają, że do stosunku może dojść najwcześniej na trzeciej randce, inni dają sobie np. miesiąc, często też - nie zaglądając w grafik randek - czekamy, aż obie strony dojrzeją do tej decyzji.

Reklama

Są też oczywiście sytuacje, które sprzyjają temu, by do zbliżenia doszło już przy okazji pierwszego spotkania.

Ale czy to dobry ruch dla twojego, potencjalnego wówczas, związku? Eksperci wskazują na kilka ważnych spraw, które warto rozważyć, zanim zdecydujemy się na szybki seks z osobą, na której zaczyna nam zależeć i czujemy, że coś dobrego może z tej znajomości wyjść.

Namiętność to nie wszystko

Bardzo łatwo o rozpoczęcie związku przez łóżko, ale przejście od żarliwych kochanków do troskliwych partnerów nie jest już takie oczywiste. Krótko mówiąc namiętność może się szybko wypalić, a jeśli przez ten czas nie połączyło nas nic poza sypialnią, to związek skończy się równie dynamicznie, jak się zaczął.

Kac moralny

Czasem zbyt szybkie przejście do rzeczy może skończyć się klapą. Dotyczy to nie tylko przygodnych zbliżeń, np. kiedy pójdziemy na całość z koleżanką podczas wyjazdu firmowego, a potem będziemy tego potwornie żałować do ostatnich dni wspólnej pracy.

Moralniak może również wystąpić po seksie na pierwszej randce, kiedy zbytnio przyspieszymy, a potem tego kroku pożałujemy. Dlaczego? Chociażby ze względu na wyrzuty sumienia. Wbrew stereotypom mężczyźni również je mają.

Skoro jesteśmy przy obalaniu mitów damsko-męskich: może się również okazać, że to my zostaniemy wykorzystani i po niedoszłej partnerce pozostanie nam jedynie łóżkowe wspomnienie.

Cierpliwość jest cnotą

Oczywiście nikt z nas nie potrafi przewidzieć przyszłości (jeśli tak, poprosimy o numery najbliższego losowania totka w komentarzach), ale kiedy czujemy, że poznana dziewczyna może być tą jedyną, uzbrójmy się w cierpliwość.

Nie ma co się spieszyć. Popracujmy nad tym, żeby w łóżku połączyło nas coś więcej niż namiętność. Nie jest tajemnicą, że kobiety najlepiej czują się w pościeli z mężczyznami, którym mogą zaufać. Popracujmy nad tym zaufaniem, a później... nie popsujmy tego.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jeśli nie masz problemów z seksem na pierwszej randce, pamiętaj o zabezpieczeniu. W takich sytuacjach zaufanie do partnerów siłą rzeczy jest mocno ograniczone, dlatego zabezpieczcie się. Warto też - w przypadku takiego trybu życia - regularnie się badać, w końcu nikt nie chciałby sprzedać nowej dziewczynie choroby.

W budowaniu bezpieczeństwa pomoże również ograniczenie alkoholu podczas spotkania, ale z tym może być różnie, nadmiar procentów często sprzyja w końcu decyzji o szybkim seksie.

Jak sami widzicie, decyzja o stosunku na pierwszej randce - wbrew pozorom - nie jest oczywista.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje