Reklama

Wielki penis = wielki orgazm?

Czy wielkość penisa ma wpływ na osiągnięcie orgazmu przez partnerkę? Okazuje się, że tak i to bardzo duży.

Takie wnioski wypływają z wieloletnich badań naukowców, którzy przeprowadzili sondy pośród kilku tysięcy kobiet.

Reklama

Osobą, która jako pierwsza zajęła się badaniem zagadnienia był profesor Stuart Brody z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji. Badania, które przeprowadził, a za które wielu mężczyzn może go znienawidzić zakładało udział ponad tysiąca kobiet, którym zadano pytanie dotyczące satysfakcji podczas stosunku dopochwowego (przy czym definiowano go jako: "orgazm osiągany podczas ruchów penisa w pochwie, bez dodatkowej stymulacji") a także o ich wiedzę z dziedziny wychowania seksualnego.

Pierwsze badania dały podstawę do tego, co wiemy dziś. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że kobiety nie do końca przepadają za długą i namiętną grą wstępną. Owszem nie może jej zabraknąć, ale wystarczy, że rozgrzejemy kobietę do odpowiedniej temperatury, a później wiele będzie zależało od wielkości penisa.

Tak dokładnie. Ponieważ i te badania przeprowadzone przez Stuarta Brody’ego, jak i niedawno ogłoszone wyniki międzynarodowego zespołu seksuologów mówią dokładnie to samo. Wyniki są jednoznaczne i mówią, że kobiety wolą uprawiać seks z mężczyznami hojniej obdarzonymi przez naturę.

Można się oczywiście ratować różnymi sztuczkami, jednak nie zawsze to się udaje. Opanowanie do perfekcji sztuki gry wstępnej i różne techniki seksualne mogą w jakiś sposób zrekompensować stratę, mimo to kobiety podkreślają, że duży penis to jest to, czego oczekują.

A co to znaczy duży penis? Owa magiczna granica, to zdaniem badaczy 14 centymetrów. Tak stwierdziło ponad 34 procent ankietowanych kobiet. Dla nich to minimalna długość przy której osiągały orgazm i były bardziej zadowolone ze stosunku.

Kobieta zmienną jest?

Tak może wynikać z innych badań. Profesor Brody badał sam wpływ długości penisa na orgazm, jednak zapomniał, że seks to nie tylko sama penetracja. Rozgrzewająca gra wstępna, o której pisaliśmy i właściwy stosunek, to również pieszczoty innych części ciała.

Mężczyzna z małym penisem powinien pamiętać o tym, że kobieta ma wiele miejsc erogennych i nie samą penetracją można doprowadzić ją do rozkoszy.

Mamy przecież do dyspozycji całe kobiece ciało i naszą wyobraźnię. A poza tym: nie samym penisem mężczyzna pieści!

Przez lata wmawialiśmy sobie jako faceci, że orgazm jest najważniejszym i jedynym celem podczas seksu. Okazuje się, że kobiety bardziej cenią sam akt zbliżenia i bliskość partnera (mówimy tu o dłuższych związkach, a nie przygodach na jedną noc).

Dlatego seks nie powinien być traktowany jak 8 sekund szczęścia, a powinien dawać radość, odkrywać nieznane zakamarki osobowości partnera i pobudzać pożądanie.

To ich nie kręci

Ponad połowa badanych kobiet nie ma orgazmu w czasie samej penetracji. Za najważniejsze przyczyny takiego stanu rzeczy panie uznały brak gry wstępnej, brak pieszczot w trakcie seksu i monotonność w łóżku.

Zatem okazuje się, że jeśli wojujemy wyłącznie mieczem, to możemy nic nie zawojować. Samo poszukiwanie sposobu, w jaki można doprowadzić kobietę do spełnienia, też może być przyjemne i pobudzające. I wierzcie nam, że tak pobudzana kobieta będzie wniebowzięta!

Najprostszą i jednocześnie jedną z przyjemniejszych metod jest pieszczenie kobiecej łechtaczki palcami, całowanie i głaskanie jej piersi i szyi, gdzie jest umiejscowionych bardzo dużo zakończeń nerwowych. Pamiętajcie, że sama łechtaczka ma ponad 8 tysięcy takich zakończeń! Jest co pobudzać!

W badaniach, które były przeprowadzone dwa lata temu przez Brytyjczyków i Francuzów, kobiety wykazały, że bardzo podnieca je drażnienie łechtaczki penisem we wzwodzie. Bez samej penetracji. Jedno z określeń w ankiecie brzmiało: "doprowadza to do szału".

Tak więc badania szkockiego naukowca można przyjąć nieco z przymrużeniem oka, mając na uwadze, że jedynie szybki seks kończy się wyłącznie penetracją.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje