Reklama

Więcej seksu? Koniecznie sięgnij po ten jadłospis

Owoce morza mają zbawienny wpływ na libido /123RF/PICSEL

Chcecie uprawiać ze swoją partnerką więcej seksu lub skuteczniej starać się o dziecko? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, powinniście spróbować zmienić swoją dietę.

Reklama

Według badań, na które powołuje się "The Sun", recepta na poprawę libido i płodności kryje się w wysokobiałkowych rybach i owocach morza.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przyjrzeli się bliżej życiu seksualnemu i diecie 501 par. Część z nich ubiegała się o dziecko.

Oddajmy głos liczbom

Reklama

Wnioski? Pary, które przynajmniej dwa razy w tygodniu zajadają się rybami i owocami morza uprawiają więcej seksu i łatwiej zachodzą w ciąże:

- w dniu, w którym partnerzy jedli wspólnie ostrygi lub ryby ich szanse na stosunek były o 39 proc. wyższe niż u par, które zdecydowały się na inny jadłospis;

- pary, które jadły co najmniej dwie porcje owoców morza w tygodniu, uprawiały seks średnio osiem razy w miesiącu. Dla porównania inne pary spotykały się w sypialni sześciokrotnie;

- wśród par starających się z powodzeniem o dziecko, 92 proc. stanowiły te, które w swoim menu często uwzględniały ryby i owoce morza. Odsetek ten u par z odmienną dietą wyniósł 79 proc.

Nie tylko sprawy łóżkowe

Autorzy badania dodają, że ryby i owoce morza warto jeść nie tylko z powodów seksualnych, ale również zdrowotnych.

Pozostaje nam napisać tylko... smacznego!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje