W sypialni będzie ogień, a w mieszkaniu… czysto

Dzielenie się obowiązkami domowymi to droga do miłosnego spełnienia /123RF/PICSEL

Co zrobić, żeby znacząco podnieść temperaturę w sypialni? Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz. Wystarczy, że solidarnie będziesz dzielić się ze swoją partnerką obowiązkami domowymi.

Reklama

Według nowego badania, na które powołuje się "New York Post" pary, które równomiernie dzielą się codziennymi obowiązkami są szczęśliwsze. Szczególnie dotyczy do solidarnego podziału opieką nad dziećmi.

Przez łazienkę do sypialni

Co ciekawe, czytamy w artykule, jeśli ktoś odczuwa braki w sypialni powinien... więcej czasu spędzać na odkurzaniu mieszkania i myciu łazienki. W związkach, w których podział tymi mało atrakcyjnymi zadaniami był równy, satysfakcja z życia seksualnego była wysoka.

Reklama

Jeśli panie mogą liczyć na wsparcie swoich partnerów w codziennych obowiązkach, czują, że mają w nich oparcie, co przekłada się na podniesienie libido i częstsze wizyty w sypialni w... wiadomym celu.

Nierówny podział obowiązków

Teoretycznie wiedza ta nie jest niczym nowym, ale badanie pokazuje, że to kobiety poświęcają o wiele więcej czasu na domowe obowiązki niż mężczyźni. Szczególnie dotyczy to nie tylko sprzątania, ale też prania i gotowania.

Paniom czynności te zajmują średnio pięć godzin i 48 minut w tygodniu.

Żeby nie było, że badacze tylko narzekali na mężczyzn, dodajmy, że panowie najczęściej biorą na siebie zarządzanie domowym budżetem, drobne naprawy i wynoszenie śmieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje