W jakim wieku zdradzamy najczęściej?

Są lata, w których jesteśmy podatni na skoki w bok /123RF/PICSEL

Naukowcy wiedzą już, w którym momencie naszego życia możemy być najbardziej narażeni na bycie zdradzonym lub... sami zdecydujemy się na skok w bok. Podpowiadamy: uważajcie na imprezach z okazji "okrągłych" urodzin.

Reklama

Według badań, które przeprowadzono na jednym z brytyjskich portali randkowych do zdrad najczęściej dopuszczamy się pod koniec kolejnych dekad naszego życia. 29, 39, 49 - to szczególnie niebezpieczne lata. Uczeni twierdzą, że może to mieć związek z uświadamianiem sobie faktu, iż się starzejemy.

Najwięcej zdrad przychodzi w momencie przekraczania "czterdziestki". Kryzys wieku średniego? Owszem, ale naukowcy mówią, że można to traktować również jako reakcję obronną psychiki na proces starzenia się. To tak, jakby świadomość mówiła wam "zobacz, jeszcze dasz radę zrobić w życiu coś szalonego". Ale jest też druga strona medalu.

- Nasze badania wskazują, że wielu ludzi chce zdradą zwrócić na siebie uwagę. To ich sposób na powiedzenie parterowi lub partnerce cierpiącym na pracoholizm "hej, jeśli mnie kochasz, to zacznij mnie zauważać". - powiedział jeden z uczonych brytyjskiemu dziennikowi The Sun.

Należy również wspomnieć o tak zwanych "zdradach za karę". Sporo osób dopuszcza się zdrady dlatego, że wcześniej zrobił to ich partner w związku. Taki skok w bok może boleć jeszcze bardziej...

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje